ArmCAD2005 + T6

Odgovori
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

ArmCAD2005 + T6

Post od marko »

Imam zasebne hardlock-ove (sa pripadajucim siframa) za programe armcad2005 i T6 te pokusavam istovremeno na jednome kompjuteru raditi u oba programa. Uocio sam da izvjesno vrijeme to funkcionira sve dok ne "iskoci poznati" menu "Login-fail....

Molim vas za pomoc?

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

To ne moze da funkcionise. Ta dva HASP kljuca su kljucevi "iz iste familije" i zbog toga se "otvaraju" na istu pristupnu sifru. S obzirom da jedan u sebi sadrzi dozvolu za rad Towera a ne sadrzi dozvolu za rad ArmCAD-a (a kod drugog kljuca je obrnuta situacija), pri istovremenoj komunikaciji dva programa sa dva kljuca, dolazi do situacije u kojoj Tower komunicira sa kljucem u kome ne postoji dozvola za njegov rad odnosno ArmCAD se obraca kljucu u kome nema dozvole za njegov rad.


Uobicajeno je da korisnicima prilikom kupovine programa objasnimo prednosti i mane razdvajanja dva programa na dva kljuca u odnosu na stanje u kome se u jednom kljucu nalazi licenca za rad oba programa.
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

Zahvaljujem na brzom odgovoru!
ilicm
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Jun 03, 2006 11:39 am
Lokacija: Doboj
Kontakt:

Post od ilicm »

Takođe imam armaCAD2005 i Tower 5.5 sa odvojenim USB hardlock-ovima i kod mene mogu da rade istovremeno na jednom računaru. Samo prilikom podizanja "drugog" programa izvučem nakratko hardlock od "prvog" i kasnije ga vratim. Mislim da se na taj način obraćaju svaki "svom" USB portu... Neznam dali je će to funkcionisati i sa Tower-om 6 koji namjeravam da dokupim... Nemojte me plašiti, za mene bi to bilo značajno umanjenje funkcionalnosti a mislim da nije ni fer prema korisniku.

Pozdrav!
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

Kako sam naveo u prvom postu, kod mene takodjer to funkcionira, ali samo odredjeno (izvjesno) vrijeme. Nazalost, trebali smo o tome pravovremeno razgovarati sa distributerom softvera u hrvatskoj. Koliko se sjecam, slicna neugodnost se javljala i u prijasnoj verziji programa (armcad2000 + T5.5), s bitnom razlikom, tj. program T5.5 je konstantno "trazio" hardlock, dok je armcad-u bilo potrebno "dati" hardlock samo prilikom podizanja te ga je kasnije bilo moguce bez posljedica "izvuci" iz kompjutera.

Pozdrav!
Odgovori