Armcad 2005 i Autocad 2004, 2005 i 2006

Odgovori
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Armcad 2005 i Autocad 2004, 2005 i 2006

Post od Astrodome »

Postovani,

Imamo istaliran Armacad 2005 na Autocad 2004. Dobijamo crteze iz Armcad 2005 koji su radjeni u Autocad 2005 ili 2006. Nama kod otvaranja ovakvih crteza u 95% slucajeva puca Autocad 2004 sa porukama slicnim ovome

(EntityPropertyDataSet.ccp : 145) Object Version Error! Version:3

I nakon toga Fatal Error i pukne Autocad 2004.

Moje pitanje je dali ima neke veze pod kojim Autocad-om je radjen crtez i sa kojim Autocad-om se moze isti otvoriti. Zna se da Autocad 2004 otvara formate file-a i od 2005 i 2006 i mi zbogtoga koristimo 2004 i nije nam potreban noviji. zbog svoje zahtevanije sistemskih resursa.

Misljenje Vase?!
Miki M.
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 8:42 am
Lokacija: Beograd

Rusenje AutoCAD-a

Post od Miki M. »

Sasvim je moguce da pada zato sto je crtez radjen sa novijim bildom ArmCAD-a nego sto je vas. Probaj sa najnovijim bildom ako vec ne radis s njim. :wink:
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Re: Rusenje AutoCAD-a

Post od Astrodome »

Miki M. wrote:Sasvim je moguce da pada zato sto je crtez radjen sa novijim bildom ArmCAD-a nego sto je vas. Probaj sa najnovijim bildom ako vec ne radis s njim. :wink:
Danas sam vec i na to pomislio. Nas build je 1712. Danas sam video da ima bulid 1714 koji sam i skinuo ali sam odustao od instalacije jer ne znam dali je to i za serversku instalaciju i dali treba na svim masinama da ponovo instalisem jer je instalirano sa kopiranjem izvrsnih file-ova.

Nek neko to razjasni! Hvala! :shock: :?:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Armcad 2005 i Autocad 2004, 2005 i 2006

Post od b.milan »

Astrodome wrote: Imamo istaliran Armacad 2005 na Autocad 2004. Dobijamo crteze iz Armcad 2005 koji su radjeni u Autocad 2005 ili 2006. Nama kod otvaranja ovakvih crteza u 95% slucajeva puca Autocad 2004 sa porukama slicnim ovome

(EntityPropertyDataSet.ccp : 145) Object Version Error! Version:3

I nakon toga Fatal Error i pukne Autocad 2004.
Ovo se dešava kada se u ArmCAD 2005 Build 1712 pokušava učitati crtež napravljen u ArmCAD 2005 Build 1714.
Nije baš zgodno što smo promenili verziju konfiguracionih podataka koji se snimaju zajedno sa crtežom. Time smo izazvali razliku u formatu fajla.
Potrebno je instalirati najnoviju verziju ArmCAD-a (Build 1714) i problem će biti rešen. Ovo ne bi trebalo da se ponovo desi u nekoj skorijoj budućnosti s obzirom da ćemo od sada pa malo duže vreme unapred, raditi samo na održavanju ArmCAD-a i necemo ništa novo dodavati.

Astrodome wrote: Nas build je 1712. Danas sam video da ima bulid 1714 koji sam i skinuo ali sam odustao od instalacije jer ne znam dali je to i za serversku instalaciju i dali treba na svim masinama da ponovo instalisem jer je instalirano sa kopiranjem izvrsnih file-ova.
Procedura koja treba da se izvrši kada se želi instalirati nova verzija programa kod mrežnih korisnika je sledeća:

1. svi klijenti prvo treba da izađu iz Radimpex-ovih programa. Razlog je taj što će procedura koja instalira HASP drajver na serveru, najverovatnije izazvati privremeni prekid komunikacije mrežnog haspa i klijenata, što može oboriti programe.

2. izvrši se serverska instalacija na serveru (nije neophodno izvrsiti deinstalaciju)

3. ako je na klijentima bila izvršena klijentska instalacija SA KOPIRANJEM izvršnih fajlova tada treba otići od klijenta do klijenta i uraditi klijentsku instalaciju ponovo. Ako je na klijentima bila izvršena klijentska instalacija BEZ KOPIRANJA onda se ne moraju raditi ponovne klijentske instalacije.
Odgovori