ArmCAD i Vista 64bit

Odgovori
meda
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jul 31, 2007 3:28 am
Lokacija: Beograd
Kontakt:

ArmCAD i Vista 64bit

Post od meda »

Da li se u skorije vreme očekuje podrška za instalaciju ArmCAD za Vista 64bt? Tower5 i Tower6 rade pod Vista64bit. Imam AutoCAD2008.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdrav!

Ne vidim razloga sto ne bi radio Armcad pod Vistom.

Evo i trenutno koristim Armcad 2005 UE build 1727 pod Vista Buisiness 64-bit sa Autocad 2007. I to jos koriscenje mrezne verzije preko interneta. Sa bilo kog mesta sveta mozes da pristupis svom HardLock-u u firmi samo da imas javnu IP adresu ADSL prikljucka u firmi i ispravnu konfiguraciju - port forwarding-a. Mislim da mi samo jedna dobra serverska masina fali u firmi sa DSL pristupom i sve bi bio kao na Zapadu - radis sa bilo koje tacke sveta bez problema i imas pristup svim podacima koji ti trebaju.

Mora da radi ArmCad bez ikakvih problema pod Vistom 64-bit. Isprobano!

Pozdrav.
meda
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jul 31, 2007 3:28 am
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od meda »

Hvala na odgovoru.

Ja nisam uspeo da sredim da mi ArmCAD 2005 UE (build 1727) proradi pod AutoCAD 2008. Instalacija prođe OK, pokrenem ga, pojavi se maska za startovanje ArmCAD i ništa se više ne dešava. Onda sam instalirao AutoCAD 2007 (SP2), ArmCAD pod njim i sve je proradilo.

Pozdrav
dzlatko
Postovi: 13
Pridružio se: Ned Jun 04, 2006 9:56 am

Post od dzlatko »

Desni klik na ikonicu ArmCAD-a pa idete na Properties. Otvorite karticu Compatibility. U okviru Setings-a treba da budu čekirane kućice Disable desktop composition i Disable display scaling on high DPI setings. Takođe treba čekirati kućicu Run this program as an administrator i to je to.Kod mene ArmCAD 2005 UE pod Vistom 64 bit i AutoCAD om 2008 normalno funkcioniše.
Pozdrav
meda
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jul 31, 2007 3:28 am
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od meda »

Hvala Zlatko,

Probaću ovo kada sledeći put instaliram ArmCAD 2005 UE.

Pozdrav
Odgovori