Armcad 2005 + Vista

Odgovori
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Armcad 2005 + Vista

Post od Konstruktivac »

Pozdravljamo izlazak novog Tower-a 6 koji sada vise ne trazi da se posebno definise Run as Administrator ( sto je bio slucaj sa T5) i svako put je potrebno da se klikne na Allow da bi se program pokrenuo pod Vistom.

Verovatno je problem sto Armcad 2005 jos uvek svoja podesavanja drzi u instalacionom direktorijumu tj. "C:\Program Files (x86)\Radimpex\ArmCAD 2005 UE\" gde Vista ne dozvoljava da se svaki program zabavlja sa file-ovima.

Dali je moguce da se u nekom skorijem buildu Armcad-a 2005 podesite da se ne mora program pokretati kao Run As Administrator u Vista okruzenju??? Ovo pitanje vazi i za Tower 5.5.

Pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Izmenu kojom smo promenili direktorijum u kome se nalaze konfiguracioni fajlovi programa Tower izveli smo u programu Tower 6. Direktorijum koji je operativni sistem Windows predvideo za tu namenu (i u koji smo mi 'poslali' konfiguracione fajlove) je: Document And Settings\<ime korisnika>\Applications Data\Radimpex\Tower 6", - direktorijum je malo tezi za pronalazenje, pogotovu sto je po 'default'-u - sakriven (Hidden).
Izmena nije bila tehnicki teska, ali je bila osetljiva - moralo se izvesti veome mnogo izmena sto je moglo izazvati pravljenje gresaka.

Ne verujem da cemo u Tower-u 5 vrsiti neku izmenu tolikog obima. Za ArmCAD nisam siguran.

Postoji jedan prost nacin da resite problem - jednostavno, na Windows Visti, za instalacioni direktorijum izaberite neki drugi direktorijum od onog "Program Files".
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Znaci resavanje kanapom i stapom! Hvala.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Konstruktivac wrote:Znaci resavanje kanapom i stapom! Hvala.
Postovani kolega,

ne, to resenje nema veze sa stapom i kanapom. Sasvim je regularna stvar da se program moze instalirati u direktorijum po zelji - to je osnovni zahtev koji instalaciona procedura bilo kojeg programa na svetu mora da omoguci - od 'pamtiveka'. To znaci da direktorijum "Program Files" nije jedini direktorijum u koji se programi mogu instalirati. Ocigledno je da je novi operativni sistem veoma frustrirajuci i da na korisnike prenosi veliku kolicinu paranoje - i verovatno otuda potice i ova ironija u vasem komentaru.

Mi nemamo niti mogucnosti niti neke preke potrebe da u svemu (a narocito kada su u pitanju verzije programa koje vise nisu aktuelne), povladjujemo svakom hiru ili ogranicenju uvedenom u novom operativnom sistemu. I nama i vama je bolje da mi vreme trosimo na razvoj novih mogucnosti nasih programa, nego da istrazujemo sta je to u novom operativnom sistemu sto bi mozda moglo "smetati" nasim programima.

Uostalom, zar ne mislite da bi bilo podjednako uputno obratiti se Microsoftu u vezi ovog iritirajuceg ponasanja novog operativnog sistema ? Da li je Vama jasno cemu ovi dijalozi upozorenja, koji se javljaju pri pokretanju programa, sluze - tj. koja je njihova svrha ?
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Hvala! Sad ste me sravnali. Bez teksta i komentara sam ostao.
Odgovori