wizard za AB stubove

Odgovori
Bax
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 11:41 am

wizard za AB stubove

Post od Bax »

Kod wizarda za AB stubove poprecna armatura je perfektno resena, ali kod poduzne armature mislim da postoji problem jer pored mogucnosti izbora poprecnog preseka armature terbalo bi da postoji i mogucnost izbora broja komada poduznih sipki. Samo kod kruznog poprecnog preseka postoji mogcnost direktnog zadavanja broja poduznih sipki, dok kod ostalih tipova poprecnih preseka sam po defaultu. Misli da bi jako korisno bio da postoje polja sa oznakama a1=n, a2=n, a3=n i a4= n, gde n predstavlja broj komda poduznih sipki u datoj zoni.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Wizardi za AB stubove i zidove malo odudaraju od koncepcije programa ArmCAD, ali smo ih na insistiranje distributera u Bugarskoj i njihovih klijenata ipak nekako uspeli da 'uglavimo' i realizujemo. Iskren da budem, mi smo samo ispunili zahtevanu formu.

Naravno, sada možemo da se pozabavimo i unapređenjem i proširenjem funkcionalnosti, što ćemo i uraditi.
Pro
Postovi: 40
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 11:39 pm

Post od Pro »

Dali imate u planu, da u neko dogledno vreme odradite da kazem do kraja Wizarde za stubove i zidna platna?

Pozz.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Hmm, ne znam sta bi znacilo dogledno vreme, ali nakon Tower-a vracamo se na ArmCAD.

U medjuvremenu, kao i uvek otvoreni smo za skupljnje svih ideja i predloga za unapredjenje programa ArmCAD 2005. Na primer, mogli bi da izlozite Vas predlog u vezi tog vizarda.
Pro
Postovi: 40
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 11:39 pm

Vizard za stubove

Post od Pro »

Moji predlozi u vezi vizarada za stubve:

1. Da se omogući zadavanje proizvoljnog broja šipki po stanicama stuba, jer sada je to dostupno samo za stubove kružnog poprečnog preseka.
2. Da se proširi baza sa poprečnim presecima.
3. Da se omogući editovanje, ovde mislim na kraju kada se žavrše sve pocedure u vizardu podužna kao i poprečna armatura ne mogu se naknadno uređivati bar kod mene je tako.
4. Da se radni prostor, odnosno prozor može min. i maxizirati preko celog ekrana, jer smatram na ovaj način bi se poboljšala preglednost.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Re: Vizard za stubove

Post od Astrodome »

Pro wrote: 4. Da se radni prostor, odnosno prozor može min. i maxizirati preko celog ekrana, jer smatram na ovaj način bi se poboljšala preglednost.
Nije puno vezano za Wizzard-ove moj post ali prozori dialog box-ova kod Armcad-a kao i kod Tower-a nisu takvi da se mogu menjati u velicini. Bilo bi dobro da u oba programa bude omogucen da pojedini prozori, dialog box-ovi imaju osobinu resizeable - da se moze menjati njihova velicina razvlacenjem kao kod Billlijevih (Microsoft) i ostalih program. Mislim da sam vec o ovome pisao Radimpex-u.

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vizard za stubove

Post od b.milan »

Pro wrote:Moji predlozi u vezi vizarada za stubve:
Hvala na predlozima, imacemo ih u vidu.
Pro
Postovi: 40
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 11:39 pm

Post od Pro »

Da li se radi na unapređenju wizarda u ArmC?
Odgovori