Editiranje šipke - ne prikazuje

Odgovori
urodman
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Okt 17, 2016 1:58 pm

Editiranje šipke - ne prikazuje

Post od urodman »

Kad ulazimo u menu "Editiranje sipke", ne moze da se vidi sipka.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Editiranje šipke - ne prikazuje

Post od b.milan »

Ova pojava može se javiti ukoliko radite na računaru sa dva monitora a sa ArmCAD-om 2005 radite na sekundarnom monitoru (monitoru br. 2)
ArmCAD 2005 ne može raditi na sekundarnom monitoru već isključivo na monitoru br. 1.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
konstrukcija
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Feb 08, 2017 1:31 pm

Re: Editiranje šipke - ne prikazuje

Post od konstrukcija »

Pozdrav!

Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje budući da i sam naslov ima veze s problemom.

Naime, crtao sam vilice pomoću naredbe "šipka", te onda i njihovu seriju pomoću naredbe "serija u osnovi". E sada mi se javlja problem s kotiranjem. Kada kotiram po defaultu ArmCad mi izbaci samo jednu kotnu liniju na kojoj su potrebne specifikacije, dok ja želim da bude kao riblja kost. Pokušao sam u postavkama promijeniti, međutim ne mogu postići način kao kad se kotira npr. u uzdužnom presjeku. Konkretno u stilu označavanja serije mi nema check boxa "Jednostrano". Postoji li neki način da sve vilice "prebacim" kao da su u biti sipke u uzdužnom presjeku kako bi mogao postići željeni učinak kotiranja, ili postoji način da u postavkama kotiranja to napravim.

Hvala!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Editiranje šipke - ne prikazuje

Post od b.milan »

Serija u osnovi nema mogućnost prikaza jednostrane riblje kosti - serija u osnovi podrazumeva da simbol serije preseca simbol šipke pa je podrazumevano stanje da se crtice koje prikazuju položaje šipki crtaju sa obe strane.

Mene interesuje zašto Vam za tu seriju vilica više odgovara serija u osnovi od serije u podužnom preseku ?
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
konstrukcija
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Feb 08, 2017 1:31 pm

Re: Editiranje šipke - ne prikazuje

Post od konstrukcija »

Zahvaljujem na odgovoru!

U principu mi ne odgovara, već sam napravio grubu pogrešku tijekom crtanja konstantno klikajući na ikonu serije u osnovi, a nisam kotirao istog treba već sam čekao da nacrt bude koliko toliko gotov. No, lekcija je naučena tako da se greška neće ponavljati.

Pozdrav!
Odgovori