Optimizacija količine armature

Odgovori
plavi24
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Dec 26, 2011 12:18 pm

Optimizacija količine armature

Post od plavi24 »

Na koji način uraditi optimizaciju količine armature kada radimo sa mrežama. Primjer:
Dvospratni objekat sa podrumom, armiranje zidova podruma i međusprtanih konstrukcija radimo mrežama, takođe i temeljni zid (podrum ima površinu polovine osnove, pa na jednom dijelu imamo temelje podruma a na drugom trakaste temelje za zid).
Kada kreiramo oplate: pos 000, pos 100, pos 200, pos zidna platna podruma, pos temelji...., na koji način da izvršimo optimizaciju utroška mreža, tj. da se eventualni ostatak od nekog tipa mreže koji se upotrebljava za više pozicija oplate kombinuje. Nadam se da sam bio jasan
seizmick
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 8:55 am

Re: Optimizacija količine armature

Post od seizmick »

Ja bi probao save as novi fajl...prebaciti sve mreze u jednu oplatu...izvrtiti novi izvještaj sa svim mrezama...iskopirati shemu rezanja mreza u stari fajl...

Dali bi to riješilo stvar?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Optimizacija količine armature

Post od b.milan »

plavi24 wrote:... na koji način da izvršimo optimizaciju utroška mreža, tj. da se eventualni ostatak od nekog tipa mreže koji se upotrebljava za više pozicija oplate kombinuje. Nadam se da sam bio jasan
Takav vid optimizacije utroška mrežaste armature omogućen je u programu ArmCAD 6.
U ArmCAD-u 6 je omogućeno zadavanje etapnog (faznog) armiranja i korišćenje ostataka mrežaste armature iz prethodnih faza.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori