Instalacija ArmCAD-a na Windows 7

Odgovori
cyber_mo
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Sep 05, 2015 4:42 pm

Instalacija ArmCAD-a na Windows 7

Post od cyber_mo »

Postovanje

Imam mali problem prilikom instalacije ArmCAD 2005 UE (Build 1763) [26.2 MB] UNICODE edition, for AutoCAD 2007, 2008 and 2009 (32-bit) na Windows 7.

Naime, na samom pocetki, odmah nakon sto sam kliknuo na setup.exe pojavi mi se prozor sa porukom
"The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect. Plesae see the application event log or use the command-line sxstrace.exe tool for more detail.

Sve sam pokusao ali nikako da uspijem pokrenuti instalaciju. Bio bi zahvalan ako bi ste mi mogli odgovriti sto prije.

Lijep pozdrav i unaprijed hvala.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Instalacija ArmCAD-a na Windows 7

Post od b.milan »

Poštovani, taj problem se rešava tako što pre pokretanja instalacije, pokrenete program vcredist_XXX.exe (u zavisnosti od toga koji ArmCAD 2005 pokušavate instalirati biće vcredist_x86.exe ili vcredist_x64.exe) koji se nalazi u direktorijumu iz kojeg pokrećete instalaciju.
Taj program će instalisati neke komponente neophodne za pokretanje programa. Na nekim operativnim sistemima se to automatski uradi a na nekima je potrebno ručno pokretanje instalacije za ove komponente.
Nakon toga pokrenite i sprovedite instalaciju do kraja.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Kowa95
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Mar 01, 2021 10:27 pm

Re: Instalacija ArmCAD-a na Windows 7

Post od Kowa95 »

Pozdrav, koristim još uvijek ArmCad 2005 i pokrećem pomoću AutoCad 2007. I sve radi super na Wind7, a jutros mi nestale ikone od ArmCad, kad uđem piše "Authorization error - login failed - error -602". Nez šta da sad radim, na što se to točno odnosi?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Instalacija ArmCAD-a na Windows 7

Post od b.milan »

Pogledajte da li ce ovo resiti problem
viewtopic.php?t=952
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori