predlog

Odgovori
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

predlog

Post od opet_krivi_tip »

Ne znam da li ranije neko vec pisao o ovome predlogu,ukuliko jeste administrator moze da izbrise ovaj post.
Naime na pr imamo 5 sipki razlicitih u istoj oplati da pojednostavim.

1. --------------fi8(5m)
2.------------------------------------fi10(10m)
3. -----------------fi12(6m)
4.---------------------------------------------------fi14(12m)
5.------fi16(2.5m)

kada kliknem na jednu od ovih sipki(ona se selektuje) i kada udjem u bazu sipki da mi se ona direktno otvori,a ne poslednja koju sam nacrtao.

:roll: :roll: :roll: :roll:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: predlog

Post od b.milan »

Interesantan predlog, zapisali smo ga i uzećemo u razmatranje.
Zahvaljujemo se !
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: predlog

Post od DaniloS »

Pozdrav svima. Da ne bih otvarao novu temu, iznijet ću prijedlog ovdje.
Pri crtanju armature često imamo potrebu da se neka nacrtana greda(ili neki drugi detalj-armaturni sklop) ponavlja u sklopu tekuće oplate n puta na identičan način. Često srećem na crtežima da kolege ovaj problem rješavaju(a i sam tako radim) tako što n puta kopiraju tu gredu(van gabarita crteža) kako bi se šipke ispravno specificirale(izbrojale). Mislim da bi vrlo korisna bila opcija kojom bi željeni(zadati) broj puta(n) mogli da multipliciramo selektovani dio crteža(gredu npr.) a da se taj broj-multiplikator, prikazuje diskretno malim brojem(n) u gornjem desnom uglu za sve kote koje pripadaju multipliciranim šipkama(gredi). Taj broj ne bi trebao da se štampa.
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: predlog

Post od DaniloS »

Takođe, pri izboru stila kotiranja - stil označavanja serije - mogući prikaz rijetko zašto ne omogućiti i za seriju u osnovi(za sve serije) a sam način rijetkog prikaza obogatiti dodatnim mogućnostima kao npr. rijetki prikaz-samo tri prve i tri poslednje šipke(tada izbjegavamo prikaz šipki u sredini jer nekada mogu da smetaju-da budu nepotrebne), zatim samo jedna ili dvije prve i poslednje...što više mogućnosti imamo to je za rad svakako bolje...

Takođe stil kotiranja šipki u poprečnom presjeku(zvezdasto, paralelno, pojedinačno, nepovezano) bilo bi dobro obogatiti opcijom koja je ista kao ova - "paralelno", s tim da kotna linija ne ide strogo do centra šipke koju označava nego da bude recimo najviše duga kao dvostruka visina slova ili sl. - kao riblja kost u seriji u poprečnom presjeku...
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: predlog

Post od DaniloS »

Pozdrav svima.
Da li je moguće da se u armcad-u ne može nacrtati šipka oblika elipse(ili 1/2, 1/4 elipse), odnosno da su alati za crtanje šipki ograničeni na - Polilinija/Krug(Luk)/Spirala?
Odlična opcija bi bila nešto poput offset opcije za modeliranje greda u Tower-u gdje selektovanjem bilo kakve linije na crtežu(linija/polilinija/elipsa/krug/bilo kakva prava(kriva)...), šipka preuzima tu geometriju sa zadanim offsetom.
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: predlog

Post od DaniloS »

Slobodno pozicioniranje takođe ne postoji u Armcad-u. Nekada je zgodno zbog brzine/jednostavnosti crtanja neke šipke prikazati samo kao obične linije(zbog komplikovane geometrije npr. ili nekog specifičnog pogleda iz koga se vide) te ih onda kao takve kotirati kao šipke što se kotiraju i pri tome pridružiti ime(broj) pozicije koju ta linija predstavlja na crtažu. To isto bi moglo biti primjenjivo i na mreže.
Entitet "dužni metar" je nešto što takođe može koristiti. On bi trebao da predstavlja sve šipke koje imaju isti prečnik(osobine) a u ukupnom zbiru neku proizvoljnu dužinu koja bi se zadala u dijalog boxu. Npr. treba da izarmiram pet nadvoja koji imaju elipsasti oblik(svi su različiti recimo). Donju zonu radim od fi 10 jer se ona lako savija/mota oko oplate(za takvu šipku nije bitna prava/konačna geometrija koja se inače prikazuje u specifikaciji armature sa svim onim pomoćnim elementima-radijus(za krug), X i Y koordinate za izlomljenu geometriju) i za nju je samo bitna ukupna dužina svih šipki. Običnom linijom bih mogao nacrtati elipsasti oblik šipki donje zone(slobodnim pozicioniranjem ga kotirati-zadati broj komada i ime(broj) pozicije-koja može biti i "dužni metar" pozicija) za sve elipsaste nadvoje, izmjeriti dužinu svih linija x(puta) broj komada i u dijalog boxu unijeti ukupnu potrebnu dužinu za "dužni metar" poziciju. Ove opcije se naravno mogu kombinovati sa mnogim drugim mogućnostima/potrebama i njihova primjena znatno proširiti.
Odgovori