Armiranje ArmCAD

Odgovori
GOG
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 12:11 am
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Armiranje ArmCAD

Post od GOG »

Pozdrav,

trenutno nas muce sljedeci problemi:

1. Nacrtam poziciju armature , naredbom “ serija u osnovi “ pokaže prvu tačku , zatim drugu tačku pa onda komanda završava prazno , ne odradi
2. Nacrtam poziciju armature , naredba “specifikator” vadi armaturu ali su podaci o armaturi okrenuti u obrnutom smjeru čitanja
3. Nacrtam poziciju armature , naredba “specifikator” vadi armaturu , naredba “izgled armature” pokazuje armaturu od dvije tanke linije
4. Nacrtam poziciju armature , naredba “ kota” obrnuti smjer čitanja
5. Nacrtam sve potrebne pozicije armature u podužnom presjeku , naredba “poprečni presjek” nekad se izvršava , nekad ne


Pokusali smo sve verzije AUTOCADA, ali uvijek isti problem.
Radi se o okruzenju server + 3 korisnika.
Ima li nam tko pomoci :-)

Goran
Its GOG to be...
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

1. prilikom zadavanja linije pruzanja serije, linija serije mora da sece sipku koja ce da sacinjava seriju.


2,3 i 4. U kojem pogledu radite ? - ArmCAD je 2D program i radi u TOP view-u. Pretpostavljam da je ovo sto ste opisali posledica toga sto radite u nekom drugom pogledu. Verovatno se i problem br. 1 odnosi na ovo isto.


5. i ovde se radi o tome da je ArmCAD 2D program. Presek ce da pronadje samo one entitete koji se nalaze u ravni Z=0.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdrav svima!

Imali smo sastanak sa izvodjacima betonskih konstrukcija. Osnovna primedba im je bila sto kod npr. promenljivih serija uzengija specifikacijom se dobijaju koraci koji se ne mogu pratiti kod savijanja sa masinom.

Ja ih razumem, ali sada pitam Radimpex: Dali se moze negde namestiti u Arcadu korak sipki sa kojim ce da udje u specifikaciju. Sada mislim na od da=0.4cm kod promenljivih uzengija.

Evo i graficki ocemu pricam:
Promenljivaserija.pdf

Dali postoji mogucnost da se korak promene zaokruziva na 1.0cm i ispisivanje tacnih mera*broj komada. Znam da onda nije sve idealno kod montaze ni kod programa ali bila manji broj razlicitih duzina i ne bi u pogonu trebalo da rzmisljalju kako da se savija promenljiva uzengija.

Ovaj problem je narocito izrazen slucaj koji se javlja kod montaznih grebenastih greda ( sa obostranim simetricnim nagibom) koji imaju male nagibe od 2-3%.

Mozemo li ista uraditi po ovom pitanju??? Ili dali ima opcija u Armcad-u a da sam negde preskocio???

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nisam bas siguran da razumem u cemu je problem.
Mozda bi trebalo da razmotrimo neki konkretan primer ?

Recimo, ako imamo promenljivu seriji sa pocetnom visinom od 50cm, i krajnjom visinom od 35 cm, kako ovo treba da bude ispisano u specifikaciji ako imamo na primer 10 uzengija u seriji, 30 uzengija u seriji ili 31 uzengiju u seriji ?
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdrav,

Evo malo objasnjenja:

Promenljiveuzengije.pdf

Prvo su uzengije na 12.5cm i ispisuje se da=0.4cm i raspon od-do. Ovo bi zeleo da zamenim direktnim ispisom vrednosti kao sto se to desava kada je moguce zaokruiziti na 1.0cm bez vecih problema. Naravno ovde parametar zaokruzivanja bi bilo 0.5cm -korak dimenzije.

Ovo je vrlo nezgodno kada ima mo gusto postavljene uzengije i da=0.2cm.

Mozda moramo mi projektanti malo preispitati zasto se javljalju uzengije sa promenom od da=0.2cm. Mozda se nekako moze izbeci ???? Mada mislim da nije moguce izbeci pojavu istih. Molio bi da mi i ostale kolege izjasne svoj stav o ovom problemu koji su nam izvodjaci armirackih radova izlozili - ni ne moze se skoro razlikovati dve uzengije sa razlikom u visini od npr. 0.2cm - rebrasta armatura narocito. A da ne kazem da se kod vecih preseka sipki se zale i da masina za savijanje preskace ako je potrebno saviti bas na mestu rebra. Tako da mali - manji koraci od 0.5cm sigurno gube smisao a nagibi krovova su dosta cesto 1.5-3% sa Sika izolacijom.

Ovu temu sam zapoceo samo da znam dati odgovor izvodjacima ili ako se moze nesto preduzeti sa nase(projektantske i Radimpex) strane u kreiranju specifikacija da onda pomognemo ljudima.

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Sada mi je jasno. :)


Prvo sto pada na pamet je da se za linearnu promenu duzine segmenta iskoristi vec postojeci nacin koji se koristi pri nelinearnoj (lucnoj) promeni duzine segmenta.

Tu ideju verovatno treba jos malo razraditi, jer u slucaju da je korak manji od vrednosto zaokruzivanja, javljace se uzastopno ponavljanje brojeva sto moze biti malo nezgodno. npr: a=43,43,44,44,44,45,45,45...

U svakom slucaju, uvescemo dodatne nacine ispisivanja duzine segmenata promenjlivih pozicija.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote: ... javljace se uzastopno ponavljanje brojeva sto moze biti malo nezgodno. npr: a=43,43,44,44,44,45,45,45...
Pozdrav,

Ovo ponavljanje se javlja i u primeru koji sam postavio na uvid,samo pogledajte za deo gde su uzengije na 25cm razmaku: 76,75,74,74,73,72,71,71,70,69,68,68,67,66,66,65,64,63,63,62,61,60

Mislim da ne bi trebalo da predstavlja problem kod razrade armature. Ali ovo su da kazemo specificni slucajevi jer su nagibi promene vrlo mali 1.5-3%, kada su nagibi strmiji onda se ne ponavljalju brojevi. Ali se mozemo malo razmisljati o postavljenom pitanju.


Hvala!
Odgovori