Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Odgovori
HaSlo
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Apr 11, 2013 2:00 pm
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Post od HaSlo »

Ovo će biti pisano na engleskom, kako bi eventualno pomoglo međunarodnim korisnicima.

We have several Windows 7 Enterprise x64 machines which are using network version of AutoCAD 2013.
Tower 7 x64 works normally, so installation of HASP ended succesfully.

Even client installation of ArmCAD passes without much problem (OK, desktop icon is not created). But, when we want to start it on client machine, it soon gives error -551.

Reading this forum led us to belief that this error is connected to UAC. Obviously ArmCAD wants to write something somewhere... but we don't know where. Since we are part of international corporation, it's impossible to disable UAC due to implemented corporate security.

Suggestions?
pozdrav / greetings, Slobodan
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Post od b.milan »

Greska -551 javlja se pri pokretanju ArmCAD-a u slucaju kada program proverava status instalisanosti pod tekucim korisnickim nalogom i kada ustanovi da podataka o izvrsenoj instalaciji uopste nema. Program ocekuje da je pre njegovoh pokretanja bila izvrsena instalacija i to POD ISTIM TIM KORISNICKIM NALOGOM POD KOJIM SE PROGRAM POKRECE.

O cemu se radi:
Prilikom procesa instalacije, u granu registry-ja HKEY_CURRENT_USER upisuju se odredjeni podaci.
Prilikom pokretanja programa iz grane registry-ja HKEY_CURRENT_USER pokusava se citanje tih istih podataka koji su tu upisani prilikom instalacije.
Za citanje i pisanje u grani HKEY_CURRENT_USER nisu neophodna administratorska prava.

Problem nastaje kada CURRENT_USER iz instalacije nije isti CURRENT_USER koji pokrece program, jer tada i te grane registry-ju nisu jedna te ista lokacija.
Postupak instalacije mora se obaviti sa administratorskim pravima, pod korisnickim nalogom koji ce raditi sa programom. Naravno, korisnik ne mora da ima administratorska prava pa se u tom slucaju radi sledece - administrator privremeno dodeljuje administratorska prava tom korisniku, vrsi instalaciju pod nalogom korisnika, pokrece program i kada se uveri da sve radi kako treba - vraca restrikcije odnosno ukida administratorska prava tom korisniku.

Nema potrebe da se iskljucuje UAC.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Re: Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Post od sonja »

ja ne uspevam ni da instaliram pada na prvom koraku
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Post od b.milan »

sonja wrote:ja ne uspevam ni da instaliram pada na prvom koraku
Postovana Sonja, ova se tema odnosila na mreznu instalaciju a koliko ja znam to se na Vas ne odnosi.

Ukoliko imate bilo kakvih problema sa instalacijom programa ArmCAD, slobodno nas nazovite, kao sto ste to ranije cinili mnogo puta do sada. Opisacete nam problem i mi cemo Vam pomoci da program instalirate i osposobite za rad u najkracem mogucem roku.

Problemi sa instalacijom programa ArmCAD delom leze u nesavrsenosti mehanizma za registrovanje (ugradjivanje) programa u AutoCAD, delom zavise od paranoicnosti operativnih sistema koji imaju sve vise i vise razlicitih vrste sigurnosnih ogranicenja koje onemogucavaju normalno i ocekivano koriscenje racunara ali i od nekog drugog softvera koji se nalazi vec instalisan na racunaru korisnika.
Sasvim je logicno da svaka kombinacija ovolikog broja nepoznatih ne moze biti predvidjena i obradjena sa nase strane i da je u nekim slucajevima nemoguce instalisati program bez nase pomoci.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
zeljko mikulic
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 2:25 pm

Re: Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Post od zeljko mikulic »

pozdrav,
imam sličan problem sa armcadom, prilikom pokretanja izbaci mi ovaj error ( login failed, error -551)
gdje imam autocad 2009 x64 i za njega armcad 2005 x64 (1763) jedinična verzija, znate li nekakvo rješenje
win 7 x64 ultimate
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Error -551 ArmCAD 2005 A13x64 & ACAD 2013x64 network

Post od b.milan »

Greska -551 oznacava jedan od dva slucaja
1: da instalacija nije izvrsena pod istim onim korisnickim nalogom pod kojim se pokusava pokretanje programa ili
2: nemate administratorska prava koja su potrebna za instalisanje.

U svakom slucaju probleme se instalacijom se najlakse resavaju ako nam se obratite direktno putem e-maila pa ce se brzo naci uzrok i dati resenje.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori