instalacija ArmCAD A10 na Win 7

Odgovori
beten01
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 11:36 am
Lokacija: HR

instalacija ArmCAD A10 na Win 7

Post od beten01 »

Pozdrav,
Ponavljam pitanje na novoj temi jer mi na post koji sam postavio na već otvorenoj temi nitko nije odgovorio 5 dana pa si mislim da možda administrator nije vidio ili su svi na godinjem......nebitno, da pređem na stvar:
Prilikom instalacije Armcada 2005 A10 za ACAD 2012 na Win 7 x64 mi javlja greške: '' hasp key not found (H0007)'' i ''error.unable to load DLL (1114)''..... Uglavnom instalacija se prekida tako da ne dođe niti do dijela gdje se upisuje instalacijska šifra i sl.
Na istom računalu je, nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja instalacije Armcada, bez ikakvih problema instaliran TOWER 7 (svaki od navedenih programa ima svoj zaseban HASP).

Zna li netko kako da to riješim?

Hvala.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: instalacija ArmCAD A10 na Win 7

Post od b.milan »

Za brzu pomoc - a kada ne mozete instalisati program pretpostavlja se da Vam je pomoc prilicno urgentna, potrebno je obratiti nam se direktno na e-mail ili telefon. Pogotovo za instalaciju jer za otkrivanje razloga ponekad moramio znati i broj hardloka, instalacione brojeve koje koristite, brojeve ostalih kljuceva koje imate... a ti podaci nisu bas za objavljivanje preko foruma.

Dakle, da li imate vise Hasp kljuceva instalisanih na jednom racunaru ?
Probajte instalaciju ArmCAD-a samo sa kljucem od ArmCAD-a. Proverite da li koristite pravi instalacioni broj - moguce je da koristite broj od starog kljuca - ako ste ga ranije imali a to sada ja ne znam pa mogu samo da nagadjam.

Sve u svemu, greska znaci da na racunaru nije otrkriven Hasp kljuc koji program ocekuje i da zbog toga program nece da se pokrene.
Neka kljuc od ArmCAD-a bude prikljucen i idite na sledeci link:
http://localhost:1947/_int_/devices.html
U listi prikljucenih hardlokova trebalo bi da bude prikazan taj Hasp kljuc.
Prikljucite kljuc od Tower-a i opet idite na isti link - i on bi trebao da bude prikazan u listi.
To bi trebao da bude znak da su kljucevi ispravni.

Javite nam se na e-mail pa cemo problem resiti.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: instalacija ArmCAD A10 na Win 7

Post od b.milan »

beten01 wrote:Pozdrav,
Prilikom instalacije Armcada 2005 A10 za ACAD 2012 na Win 7 x64 mi javlja greške: '' hasp key not found (H0007)'' i ''error.unable to load DLL (1114)''..... Uglavnom instalacija se prekida tako da ne dođe niti do dijela gdje se upisuje instalacijska šifra i sl.
Uspeo sam da iz informacija koje su mi na raspolaganju da Vas identifikujem i u nasoj bazi korisnika pronadjem.
Problem koji Vam se javio posledica je toga sto je za ArmCAD 2005 A10 potreban hasp kljuc novog tipa a hasp kljuc kojeg Vi imate je starog tipa. Zbog toga program ni ne otkriva njegovo prisustvo. Vi imate hardlok starog tipa jer ste ranije imali ArmCAD 2000 pa ste ga nadogradili na ArmCAD 2005. Za stare korisnike programa ArmCAD 2005, za prelazak na ArmCAd 2005 A10, neophodna je doplata kojom ce se i dozvoliti rad u novijim verzijama AutoCAD-a ali i istovremeno zameniti postojeci stari hasp kljuc za novi.
Za sve dodatne informacije o tome mozete se obratiti nasem predstavniku u Zagrebu.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori