ARMCAD 2005 - ERROR

Odgovori
cartmaningi
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Okt 02, 2006 6:40 am

ARMCAD 2005 - ERROR

Post od cartmaningi »

Pozdrav.

Že 4 krat letos se mi je zgodilo da se mi armcad naloži ne naložijo se pa ukazi. Ne naložijo se orodne vrstice ali drugače povezano ni nobenih ukazov. Problem je da se mi to dogaja cca 1x na mesec in vse kar pomaga je to da zbrišem armcad, in autocad (izgubim vse osebne nastavitve) in ponovno naložim vse.

kaj lahko še naredim da bo normalno delalo in da do tega ne bo več prišlo??

Pod TOOLS- COSTUMIZE INTERFACE - a4armcad.cui- v menuju ni nič prazno

Pod OPTIONS - PROFILES - armcad4 je naloženo


KAJ NAJ NAREDIM??
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Koliko sam mogao da razumem (mnogo se izvinjavam, ali tanak sam u slovenackom jeziku) opisali ste problem sa toolbar-ovima i meni-jima ArmCAD-a u AutoCAD-u 2006 ili 2007.

Jedino sto mozemo da savetujemo je da pre instalacije ArmCAD-a, izvrsite sva podesavanja AutoCAD-a (organizujte toolbar-ove, menije itd) a onda tek, instalirajte ArmCAD. Problem moze da nastane (prijavljivani su neki slucajevi) usled promena u "Regional settings"-u, kada se promeni default jezik za non-Unicode programe. Iako je AutoCAD 2007 Unocode, njegovi cui fajlovi i dalje nisu.

Takodje prijavljivani su problemi slicni vasem u slucajevima da se pri prvom startovanju ArmCAD-a 2005 (prvom startovanju nakon izvrsene instalacije) desi "pucanje" programa - recimo usled nemogucnosti programa da komunicira sa HASP-om. Zato je preporucljivo da se program ArmCAD 2005 nakon instalacije pokrene i odmah iz njega izadje - da bi AutoCAD pravilno zavrsio inicijalizaciju i konfigurisanje. Nakon toga, u sledecim startovanjima, mozete podesavati i menije i toolbarove ali - oprez - mi smo i sami iskusili izvesno problematicno ponasanje AutoCAD-a (2006 i 2007) u toj zonii.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

U pitanju je Armcad 2005UE pod ACad 2007. Do sad se pojavljivao samo kod jedne masine u firmi ali sad se vec pojavljilje i kod druge.

Slika

Pri startovanju Armcad-a pojavljulje se gore prikazana poruka o gresci, ali nakon klika na OK moze se normalno raditi. Problem nije da se klikne uvek na OK medjutim nervirajuce je. Dali imate neki savet sem deinstalacije Armcada jer sam to vec odradio sa brisanjem Armcad direktorijuma iz Program files-a i svih delova koje je ukopirao u Autocad i jos uvek se javlja problem. Mozda sam nesto izostavio??? :oops:

Pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Probajte da u "Regional Settings-u" postavite neki drugi jezik kao "default" za "non-Unicode" programe - ali tako da se promeni i kodna strana - ovako na primer - ako je trenutno postavljen engleski onda ga promenite na neki istocno-evropski (ili obrnuto). Zatim pokrenite ArmCAD. Po izlasku iz ArmCAD-a, vratite jezik na prethodno stanje pa ponovo pokrenite program.
To ce ponovo inicijalizovati "cui" fajlove.
Odgovori