UNDO i šipke

Odgovori
Dipling
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Maj 26, 2011 7:59 am

UNDO i šipke

Post od Dipling »

Zdravo,

Ne znam da li je ovo uobičajen problem i da li je vaš dio posla... Prilikom rada na ArmCAD-u koji je na ACAD-u 2012 imamo problem sa komandom UNDO, tj. sa vraćanjem jednog ili više koraka nazad. Ukoliko je grupa šipki prekopirana ili pomjerena na crtežu tokom rada i potom želimo da se vratimo unazad, prilikom korištenja komanda UNDO crtež se ne vraća u potpunosti na stanje kako je bilo prije kopiranja ili pomjeranja, već je jedan dio šipki vraćen a drugi ostaje na mjestu. Ovo se ne javlja baš uvijek, ali opet komplikuje crtanje. Zaista ne znam da li je ovo u domeni ArmCAD-a ili ACAD-a, ali ako znate rješenje molim vas za pomoć.


Pozdrav!
ljubs
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 10:15 am
Lokacija: Banja Luka

Re: UNDO i šipke

Post od ljubs »

Da. I kod mene se to desilo prvi dan korištenja ArmCAD 2005 A10 pod 64 bitnim AutoCAD 2012. Da stvar bude još gora kada sam pobrisao pojedine pozicije ( čak i komletnu poziciju oplate ) pojedine šipke su ostale u izvještaju pozicija ijako ih na crtežu nije nigdje bilo. Kada se briše komletna pozicija oplate ova greška je manje-više očigledna, ali kada se obriše samo pojedina pozicija, a ona ostane u izvještaju, to je već stvarno problem.
Uradio sam upgrade na SP1 ali nešto ozbiljno šteka ovde.
PS Nije zadavan broj šipki u bazi pozicija.
Dipling
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Maj 26, 2011 7:59 am

Re: UNDO i šipke

Post od Dipling »

Nisam 100% siguran, ali budući da smo imali još nekih sličnih problema sa ACADom 12 moguće je da je ovo problem ACADa... mada ne bi bilo loše da Radimpex kaže nešto o ovome :-)
ljubs
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 10:15 am
Lokacija: Banja Luka

Re: UNDO i šipke

Post od ljubs »

ArmCAD 10x64 na AutoCAD 2012 :
Komanda "Promjena razmejre" ne radi kako treba : "konstantna serija u poprečnom presjeku" ne mijenja razmjeru na crtežu ali je program vodi kao promjenjenu. Kada se uradi "undo" program i dalje vodi šipke iz "konstantna serija u poprečnom presjeku" u promjenjenoj razmjeri a pokazuje ih ovaj put kako treba, odnosno kako ih je i prikazivao. Valjda je shvatljivo sta sam mislio reci.
Radi li ko u AutoCAD 2010 ili 2011? Radi li tamo sve kako treba? Do sada sam radio u AutoCAD 2009 i sve je bilo uredu, a pošto sam kupio A10 varijantu nema povratka.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: UNDO i šipke

Post od b.milan »

U AutoCAD-u 2012 nesto je promenjeno u odnosu na AutoCAD 2010 i 2011 u vezi redosleda i nacina iscrtavanja.
Primeceno je da se povremeno javlja pojava da izgled entiteta ne prati promene koje su nad tim entitetom izvrsene menjenjem tog entiteta van crtackog editora (odnosno, kada se promena entiteta vrsi kroz dijalog)

Povremeno, dolazi fo slucaja da AutoCAD ne registruje potrebu da se taj entitet nacrta ponovo kako bi se izmena prikazala na crtezu.
Resenje za ovu situaciju je cesce pozivanje komande "regen". Time se AutoCAD-u nalaze da ponovo iscrta sve entitete u skladu sa njihovim podacima.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
ljubs
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 10:15 am
Lokacija: Banja Luka

Re: UNDO i šipke

Post od ljubs »

AutoCAD 2012 i ArmCAD definitivno imaju problem. Brisanje pojedinih pozicija šipki sa crteža ne uklanjaju sve pozicije iz rekapitulacije. Meni se već više puta desilo da se većina šipki obriše ali pojedine ostnu mada ih na crtežu nema. Ne pomaže ni "regen". Ovo je stvarno nezgodno.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: UNDO i šipke

Post od b.milan »

Problem je samo u tome sto u AutoCAD-u 2012 ponekad dolazi do izostanka ponovnog iscrtavanja crteza kako bi se videle promene koje su nacinjene u dijalogu ili nakon UNDO/REDO.

Desava se sledece - obrisete nesto a ono ostane na crtezu. (Kada bi ste uradili "regen" to sto ste obrisali bi nestalo.)
Ako posle toga uradite undo - vraticete obrisano ali te sipke se mozda nece iscrtati same. Tada cete imati ovu situaciju o kojoj govorite.

Kada pozovete komandu "regen" (u bilo kojem trenutku), dobicete azurno stanje crteza i to stanje ce odgovarati specifikaciji i rekapitulaciji koju budete pozvali da se generise.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Kez
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 12:47 pm

Re: UNDO i šipke

Post od Kez »

Postovane kolege iz radimpexa,

moram da napomenem da u nekim slucajevim, za gore pomenutu verziju programa armcad i autocada, nije moguce izvrsiti
autocadovu funkciju UNDO!

Npr,kad postavim sipku na neko mjesto i hocu da je pomjerim funkcijom MOVE, nakon pomjeranja se desava ponekad da pomocu UNDO funkcije ne mogu da vratim sipku u prvobitni polozaj...ni funkcija REGEN nista ne pomaze...

ovo se desava i pri koriscenju drugih funkcija autocada,npr strech a nekad i pri brisanju sipki one ostaju u specifikaciji i ni tu funkcija REGEN nista ne pomaze,vec moram iskljuciti program bez cuvanja promjena i otvoriti ponovo fajl da bi se vratio na prethodno....

ponavljam,ovo se ne desava cesto,ali zna nekada da bude vrlo iritirajuce...

nadam se da cete u skorije vrijeme da uklonite ove probleme,naravno ako je do vas...

hvala unaprijed!

pozz
Odgovori