Problem pri instalaciji ArmCAD 2005

Odgovori
Vejna
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 30, 2011 12:57 pm

Problem pri instalaciji ArmCAD 2005

Post od Vejna »

Nakon sto sam download-ovao sa vaseg sajta demo verziju za windows 7, prilikom pokretanja instalacije javlja mi se greska:

Error![3]
File copying - failed
C:\Users\Filip\AppData\Local\Temp\Temp5_armcad2005a10_x64_demo.zip\ArmCAD 2005 DEMO (A10.x64) Build1763\ACADOleSvc.dll
->
C:\Program Files\Radimpex\ArmCAD 2005(A10.x64) Demo\ACADOleSVc.dll

Da li neko zna u cemu je problem?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem pri instalaciji ArmCAD 2005

Post od b.milan »

1. da li ste zip arhivu prvo raspakovali pa tek onda pokrenuli program Setup.exe. Moguce je da ste kroz Explorer usli u zip arhivu i odatle pokrenuli program za instalaciju.
2. moguce je da nemate administratorska prava i da ne mozete instalirati program - tj. ne mozete praviti novi direktorijum u Program Files direktorijumu.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Vejna
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 30, 2011 12:57 pm

Re: Problem pri instalaciji ArmCAD 2005

Post od Vejna »

Ne znam sta sam prvi put uradio, ali obrisao sam instalaciju, skinuo je opet pa prvo extract-ovao sve i opet isti problem.
Ovo drugo nije sigurno.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem pri instalaciji ArmCAD 2005

Post od b.milan »

Vejna wrote: Error![3]
File copying - failed
C:\Users\Filip\AppData\Local\Temp\Temp5_armcad2005a10_x64_demo.zip\ArmCAD 2005 DEMO (A10.x64) Build1763\ACADOleSvc.dll
->
C:\Program Files\Radimpex\ArmCAD 2005(A10.x64) Demo\ACADOleSVc.dll
Prva poruka koju ste poslali - ova gornja putanja - ...\Temp_5armcad2005a10_x64_demo.zip\ArmCAD 2005 DEMO (A10.x64) Build1763\ACADOleSvc.dll... ukazuje na to da ste instalaciju pokretali direktno iz ZIP arhive.


Vejna wrote:Ne znam sta sam prvi put uradio, ali obrisao sam instalaciju, skinuo je opet pa prvo extract-ovao sve i opet isti problem.
Ovo drugo nije sigurno.
Da li mozete sada poslati poruku o gresci koja se javlja ?


Drugi moguci uzrok je taj da korisnicki nalog pod kojim radite nema dovoljne privilegije da pravi nove direktorijume u direktorijumu "Program Files". Mozda Vas nalog iako je deklarisan kao "administrator" nema administratorska prava. (to je specijalitet Win 7). Pre pokretanja instalacije programa, desni klik na "Setup.exe", izaberite "Properties", idite na tab "Compatibility" i tu postavite check-box "Run this program as an Administrator" na ukljuceno stanje. Posle toga izadjite iz dijaloga na OK i pokrenite instalaciju.

Nakon instalacije, isto morate izvesti i sa programom ArmCAD, desni klik na ikonu, "Properties", "Compatibility" i "Run this program as an Administrator". Nakon toga moci ce se pokrenuti program.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Vejna
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Dec 30, 2011 12:57 pm

Re: Problem pri instalaciji ArmCAD 2005

Post od Vejna »

Ipak je problem bio u tome sto nisam imao administratorska prava, kao sto ste rekli. Sada sve radi kako treba.

Moram da Vas pohvalim, odlicno dajete uputstva i to u kratkom vremenskom periodu. Hvala i sve najbolje!
Odgovori