"Pucanje" ArmCAD2005UE pod ACAD2007

Odgovori
Davor
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 12:40 pm
Lokacija: Zagreb

"Pucanje" ArmCAD2005UE pod ACAD2007

Post od Davor »

Pozdravljam (i molim za pomoć).
Novi smo korisnici ArmCAD-a 2005UE. Firma je kupila 3 mrežne instalacije pa sad učimo. Pored novosti u samom programu (uglavnom nam je sve za pohvalu u odnosu na ArmCAD200 osim možda malih zamjerki na izgled kod polaganja mreža) muči nas i dosta često pucanje kod konvertiranih starih file-ova iz ArmCAD2000. (baš 100% novih ozbiljnijih nacrta armature još nemamo, jer je /jasno/ novi program došao usred posla). Da li je moguće da verzija matične aplikacije pravi probleme. Mi naime imamo (isto odnedavno) na nivou firme Architectural Desktop 2007, a ne samo AutoCAD2007. Zapravo je za obe verzije AutoCAD2007 "pogonski" agregat, a razlika je u workspace-u, menijima i zauzeću memorije od strane procesa (acad.exe32 je težak 60MB za "goli" a 122MB za Architectural Desktop). U svakom slučaju možemo otvoriti bilo "goli" AutoCAD bilo to arhitektonsko šarenilo (nama koji radimo na armaturi to nimalo ne treba ali sad šta je tu je...) . E sad, kod nekih mašina se ArmCAD instalirao u workspace koji pripada "golom" Autocadu, a kod drugih kao da je pod Architectural desktopom. (To se vidi u naslovu prozora kad otvorimo ArmCAD). Kod ovih drugih "pucanju" i veselju nikad kraja - svako malo FATAL ERROR na raznim naredbama. Zna li se nešto o ovoj pojavi ?
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

pozdravljam!

Kao prvo pitanje dali posedujete najnoviji build 1717. Ako ne prvo to instalirajte kao prvi korak. Mozda upali.
Last edited by Konstruktivac on Sre Feb 28, 2007 9:24 pm, edited 1 time in total.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ukoliko se ovaj problem sa ucitavanjem fajlova iz ArmCAD-a 2000 bude javljao i posle instalacije poslednje verzije programa ArmCAD 2005 UE (Build 1717) molim da nam se javite emailom ili telefonom.

U najnovijoj verziji su otlkonjeni nedostaci koji su pravili probleme pri ucitavanju starih fajlova.
Davor
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 12:40 pm
Lokacija: Zagreb

Post od Davor »

Da, build je najnoviji 1717. Meni se čini da ArmCAD nije problem nego žrtva. Na mojoj mašini je instaliran u workspace običnog AutoCAD-a i nema tih pojava. A na ove druge 2 mašine pada na najbezveznijim stvarima - npr. klikneš na Layer Properties Manager (to je onaj toolčić uz padajuću listu layera) ovaj krene loadati nekih 100-tinjak :) modula "loading AEC {blabla}" i na kraju te liste pukne. Možda u stvari pitam slijedeće:
"Kako da natjeramo ArmCAD da odabere osnovni AutoCAD za instalaciju ?"
Mi smo to probali popraviti reinstalacijom ArmCAD-a ali je tvrdoglav - zapamtio je nekako da hoće biti u Architectural Desktopu i uvijek ode u taj profil (samo što to sad nije profil nego ovaj novi mračni neshvatljivi religijski koncept workspace)
Javio bih se e-mailom i (ako je to u redu) poslao 1 file koji je jako uništen
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Izgelda da Armcad 2005 potrebno je testirati i pod Architectural desktop-om. Samo da se moze "hakerisanjem" :twisted: nekako ucitati Armcad u Archicad ili Allplan i bicemo svi "Very Happy". :lol:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Davor wrote: "Kako da natjeramo ArmCAD da odabere osnovni AutoCAD za instalaciju ?"
Mi smo to probali popraviti reinstalacijom ArmCAD-a ali je tvrdoglav - zapamtio je nekako da hoće biti u Architectural Desktopu i uvijek ode u taj profil
ArmCAD 2005 je zamisljen da bude maksimalno transparentan u odnosu na AutoCAD i instalisane AutoCAD-ove ekstenzije.

Ta transparentnost je ostvarena na sledeci nacin:

1. ArmCAD 2005 prilikom instalacije formira svoj sopstveni profil na osnovu AutoCAD-ovog TRENUTNO aktivnog profila. ArmCAD 2005 jednostavno napravi kopiju trenutno aktivnog AutoCAD-ovog profila, dodeli mu ime ArmCAD4 i u taj profil umetne elemente ArmCAD-a - menije i toolbarove.
2. Prilikom pokretanja programa ArmCAD 2005, AutoCAD-u se forsira postavljanje ArmCAD-ovog profila (ArmCAD4 profil) a kada se izlazi iz ArmCAD-a, za tekuci profil se postavlja profil koji je bio aktivan neposredno pre postavljanja ArmCAD-ovog profila. Ovime je omoguceno da korisnik i dalje na svom racunaru ima mogucnost pokretanja "cistog" AutoCAD-a.

Znaci, kljucna stvar je TRENUTNI profil u trenutku instalacije - na osnovu njega ce se formirati ArmCAD-ov profil.

Preporucujemo deinstalaciju AutoCAD-a, uz ciscenje Applications Data foldera (kako bi se pobrisali eventualno preziveli profili). Zatim bi trebalo instalirati AutoCAD (Arhitectural Desktop u ovoj prici uopste ne bi trebao da ima nikakve veze). Zatim bi trebalo pokrenuti AutoCAD, otici u meni "Tools->Options->Profiles", izabrati profil koji ce posluziti kao osnova za ArmCAD-ov profil (preporucujemo "fabricki" profil <<Unnamed Profile>>) i obavezno kliknuti na dugme "Set Current". Tek tada je inicijalizacija profila u AutoCAD-u sa Arch. Desktopom zavrsena. Izaci i AutoCAD-a i instalirati ArmCAD. Tu onda nece biti nikakvih problema.

Ovime se dobija program koji je po merilima svih dostupnih specifikacija AutoDESK-a korektno integrisan u AutoCAD.

Architectural Desktop je nadgradnja AutoCAD-a (kao sto je to i u krajnjoj liniji i ArmCAD) i eventualno razlicito ponasanje prema ArmCAD-u AutoCAD-a sa i bez A.D. je prouzrokovano od strane Arch. Desltop-a.
Jedine specifikacije koje mi imamo i kojima se mi rukovodimo odnose se na AutoCAD. Postoje desetine i desetine nadogradnji AutoCAD-a i mi ne mozemo a i ne bi ni trebalo da se "uskladjujemo" sa njima. Jednostavno, ako te nadogradnje AutoCAD-a postuju zadate norme - u redu, moci ce da rade paralelno sa ArmCAD-om, ako ne postuju - tada ce njihov rad biti otezan ili onemogucen.

Jedino testiranje koje smatramo da treba da radimo je funkcionisanje naseg programa na standardnoj verziji AutoCAD-a.
Davor
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 12:40 pm
Lokacija: Zagreb

Post od Davor »

Tek sad smo probali - cekalo se da ljudi koji nam rade odrzavanje budu slobodni :-). Zahvaljujem. Bili ste u pravu. Aktiviranje (pomocu set current) AutoCAD-ovog profila je dovoljno za ispravnu instalaciju u AutoCAD aplikaciju (dakle mimo zlosretnog ADT-a).
Sad je doduse ostala jedna "malformacija" za koju vas ne trazim rjesenje jer nije fatalna, vise je navodim kao anegdotu.
Ako je neposredno prije bio dignut Architectural Desktop, pa onda otvorimo ArmCAD pri njegovoj inicijalizaciji se desi exception, ali to sam nekako prebrodi i dalje radi normalno. To se desi samo jednom - ako sad ugasis ArmCAD i opet ga upalis drugi put nema nikakvih problema. Nema veze - bit ce bolje kad izadje AutoCAD 2008 - neparni autocadi se ionako u vodu bacaju.

Vama za informaciju evo citata komandnog prompta :

Customization file loaded successfully. Customization Group: ADT
Customization file loaded successfully. Customization Group: ADT_DESIGN
Customization file loaded successfully. Customization Group: ADT_DOCUMENT
Customization file loaded successfully. Customization Group: ADT_CAD_MANAGER
Customization file loaded successfully. Customization Group: ADT_3DSOLIDS
Customization file loaded successfully. Customization Group: EXPRESS

Loading ArmCAD4 modules:
Loading BaseSvc : Ok

/****************************** TU MALO PUKNE UZ PORUKU *****************************************
/********** Exception in C:\Program Files\Radimpex\ArmCAD 2005 UE\ArmCAD4.arx command : ***************
/************ >Unhandled Exception C0000005 (Access Violation Reading 0x0004) at address 64565EA0H ****
/*********************************************************************************************

ArmCAD4 unloaded.

/********** MEDJUTIM NIJE GA BRIGA - PROBA ON OPET I DRUGI PUT PRODJE SVE OK ********************

Loading ArmCAD4 modules:
Loading BaseSvc : Ok

Customization file loaded successfully. Customization Group: ACAD
Customization file loaded successfully. Customization Group: CUSTOM
Customization file loaded successfully. Customization Group: EXPRESS
Customization file loaded successfully. Customization Group: ARMCAD4
Loading AcadOleSvc : Ok
Loading Settings : Ok
Loading Geometry : Ok
Loading DialogControls : Ok
Loading GraphicContext : Ok
Loading DataBase : Ok
Loading A3Convert : Ok
Loading SettingsUI : Ok
Loading Command : Ok
Loading CmdReference : Ok
Loading CmdPoprecniPresek : Ok
Loading CmdMreza : Ok
Loading CmdSerije : Ok
Loading Report : Ok
Loading CmdWizard : Ok
Loading DX7Layer : Ok
Loading CmdSipke : Ok
Loading CmdImport : Ok
Regenerating model.
******************* DALJE RADI NORMALNO ********************

Ocito se tu tuku Customization, Workspace i Profile. Puno su tu (poslovno) vizionarska gospoda iz Autodeska nagurala podesavanja u isti prostor. Za moju glavu previse :-)
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nazalost, mi smo ovde nemocni.
Ocigledno je da Architectural Desktop za sobom ne pocisti nesto odnosno ne vrati program u "fabricko stanje".

Mi nikada i nismo vrsili probe ArmCAD-a na Architectural Desktop-u - ocigledno je da su iz nekog razloga malo "pobegli" od svoje specifikacije - u krajnjoj liniji - moze im se.

Sa druge strane nije nemoguce i da je u pitanju neka greska - i njima je nemoguce da provere i istestiraju sta sve moze da im se "uglavi" u njihov program - recimo aplikacija kao sto je ArmCAD.

Sva sreca da obe stvari koje ste platili - rade (nekako).
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Malo je ova tema zastarela, ali sada imamo problem sa pucanjem Armcad-a.

Sta se desava:

Otvoren je Armacad UE build 1727 pod Autocad 2007 ili 2008 nije bitno koji. Otvoreni su neki crtezi i ne radi se u Armcadu nista. Radi se u nekom drugom programu - MS Excel ili Word ili samo sa Win Explorerom. Odjednom iz pozadine iskace prozor sa porukom o gresci Assert Error itd. i puca Armcad. Klikne se OK i zatvara se program sa Error Sending-om za Autodesk.

Jos nisam uspeo da pohvatam sta je razlog i nisam zapamtio koja je greska prijavljena. To se desava na vise masina ne samo na jednom - imamo mreznu isnstalaciju. Dali neko ima slicne simptome? Ima li nekih informacija o ovakvom ponasanju Armcad-a?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Samo da ne ostane nerazjasnjeno - problem je u specificnom fajlu i nije u pitanju paralelni rad sa drugim progtamom - greska se javlja prilikom snimanja fajla.

Mi smo ovaj fajl dobili i analizirali i stvarno je u pitanju jedna specificna i veoma retka situacija koju program (odnosno programeri i testeri :?) nisu predvideli.
Odgovori