Promenljiva serija - specifikacija

Odgovori
armtow
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Mar 02, 2011 2:54 pm

Promenljiva serija - specifikacija

Post od armtow »

Pozdravljeni,
pri izvlečku armature za spremenljivo serijo se pri dveh različnih pozicijah (podobnih) izpisujejo rezultati v različni obliki.
a) a = 366 - 423 da = 1.3
b) a = 286, 263, 239, 215, 191


Kje se nastavi, da bi bili vsi zapisi v obliki točke b?

Hvala in lep pozdrav iz Slovenije :wink:
armtow
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Zapis u obliku kao pod 'a', (mi ga zovemo 'skraceni') primenjuje se kada je zakon promene duzine segmenta linearan (kada je razlika duzina segmenata konstantna - i ta konstantna razlika se i ispisuje). Postoji i specijalni slucaj kada se kod segmenta sa linearnim zakonom promene ne koristi ova vrsta zapisa a to je u slucaju kada 'skraceni' zapis ne donosi 'skracenje' ispisa, sto se desava kada je broj razlicitih duzina segmenata mali (mi smo usvojili - manji od 5). U tom slucaju koristi se 'izvorni' zapis u kojem se ispisuje svaka od duzina segmenta.

Zapis u obliku kao pod 'b' (mi ga zovemo 'izvorni') primenjuje se u svim ostalim slucajevima (kada zakon promene nije linearan, odnosno kada ne mozemo u skracenom obliku izraziti zakon promene, ili kada bi zapis u skracenom obliku bio duzi od izvornog).

Da li ce se prkazivati u jednom ili drugom obliku program odredjuje automatski. Za sada nismo prdvideli mogucnost da korisnik moze uticati na to, ali ako smatrate da postoji potreba za tim mi to mozemo zapisati i staviti na razmatranje.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
armtow
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Mar 02, 2011 2:54 pm

Post od armtow »

Hvala!
armtow
Odgovori