Prikazivanje znaka "#" u koti ili specifikaciji

Odgovori
MKC
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Okt 29, 2009 7:28 pm

Prikazivanje znaka "#" u koti ili specifikaciji

Post od MKC »

Pokušavam napraviti bazu tipskih šipki prema ASTM standardu prema kojem promjeri šipki imaju nazive npr:
#3 (Ř10), #4 (Ř12), #5(Ř16) itd...
Napravio sam u ArmCAD Propisima novu bazu u kojoj sam popunio kolonu Naziv sa #3, #4, #5, ...
Kada se nacrta nekakva šipka iz tog propisa te iskotiranja ili specificira, znak "#" se ne prikazuje.
Pokušao sam i u ArmCAD Stilovima Kotiranja dodati "#" u kotni zapis, ali ni onda ništa od znaka. Isti je problem ako se znak koristi u komentaru.
Ima li pomoći?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

U pravu ste, znak # se ne moze prikazati u koti. Razlog je sto znak # interno koristimo kao specijalni.

Problem mozemo resiti u najskorijem roku.

Igrom slucaja, upravo smo radili neke izmene u ArmCAD-u koje su se ticale Americkih (ASTM) propisa. Dobro je poznato da oni koriste imperijalne jedinice (inch i feet).
Program ArmCAD podrzava rad sa ovim jedinicama ali ne na nacin kako je tamo uobicajeno.

Primer: trenutno stanje u ArmCAD-u je da ako se za jedinice duzine postave inch-i, duzina od 1 m bice prikazana kao 39,37 in (dobijeno iz 100 / 2.54)

Medjutim, uobicajen format za prikazivanje ove duzine je u sledecem obliku: 3'-3 1/3" (tri feet-a, tri cela i jedna trecina inch-a, pri cemu se svakih 12 inch-a pretvara u 1 ft a delovi inch-a zaokruzuju na dvanaestine, uz skracivanje (npr - 2/12 je 1/6, 3/12 je 1/4, 4/12 je 1/3, 6/12 je 1/2 itd...)
Mi smo na zahtev korisnika uveli ovakvo prikazivanje imperijalnih jedinica, i vec postoji Beta verzija ArmCAD-a u kojoj je to implementirano. Veoma brzo mozemo u tu verziju uvesti i ispravku neprikazivanja znaka # a Vi nam se javite kako bi Vam je poslali.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori