"PUCANJE" ARMCADA 2005UE

Odgovori
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

"PUCANJE" ARMCADA 2005UE

Post od SENAD »

OD PRIJE NEKOLIKO DANA MI SE DEŠAVA DA ARMCAD2005 UE(ZA AUTOCAD 2007) PRETRPI FATAL ERROR U TRENUTKU KADA ZATVARAM FAJL, A POSLIJE EXPORTOVANJA SPECIFIKACIJE NA CRTEŽ.POKUŠAO SAM NA OSNOVNOM CRTEŽU ARMCADA 2005 UE NACRTATI JEDNU POZICIJU I ZA NJU IZBACITI SPECIFIKACIJU NA CRTEŽ .POSLIJE TOGA ZATVORIM FAJL I DESI SE FATAL ERROR.POSLIJE SAM PONOVO INSTALIRAO ARMCAD, ALI SE PONOVO DESILO ISTO.AKO PRIJE ZATVARANJA SNIMIM FAJL SA SPECIFIKACIJOM I POSLIJE GA ZATVORIM DESI SE FATAL ERROR ALI TAJ FAJL KASNIJE IPAK MOGU DA OTVORIM ALI NISAM OBRAĆAO PAŽNJU DA LI SU SE NEKI PODATCI IZGUBILI.
NADAM SE DA ĆE TE ZNATI ODGOVORITI NA OVO.

PUNO POZDRAVA
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ova pojava nam je poznata - "pucanje" AutoCAD-a pri zatvaranju poslednjeg crteza, a nakon bar jednom pokrenute komande "Izvestaj".

Ova pojava se desava u ArmCAD-u 2005 - i u standardnoj verziji i u UE verziji - znaci nije karakteristika samo UE verzije. Pojava je u vezi sa verzijom AutoCAD-a - pod AutoCAD-om 2004 se ne desava.

Greska nastaje zbog "zamene" glavnog AutoCAD-ovog prozora ArmCAD-ovim prozorom (koje se desava kada se aktivira "Izvestaj") i koje smo mogli da izvedemo jedino uz koriscenje nedokumentovanih i zvanicno nepodrzanih mehanizama AutoCAD-a - da ne kazem "hakerisanjem".

Za ovu pojavu znamo jos od samog pocetka i veoma mnogo vremena smo utrosili u istrazivanju ali nismo mogli da je zaobidjemo ni na koji nacin - desava se u "dubinama" AutoCAD-a kao posledica nasih programerskih egzibicija sa Izvestajem. Windows programiranje pod AutoCAD-om je donekle sputano i ograniceno samim postojanjem dodatnog sloja (AutoCAD-a) na koje programer nema uticaja ali ni mogucnosti da potpuno istrazi i upozna.

Iako je to sto smo poznatu nam gresku ostavili u programu presedan, to smo odlucili da uradimo iz razloga sto ta greska ni na koji nacin ne moze da utice na rezultat rada programa ArmCAD 2005 - svi crtezi su normalno snimljeni, svi su ispravni a AutoCAD se "rusi" nakon zatvaranja poslednjeg crteza - znaci u trenutku kada u njemu nema ni jednog otvorenog crteza. Ova greska je apsolutno i potpuno bezopasna i za sada, van nasih mogucnosti da je otklonimo.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Ova greska je apsolutno i potpuno bezopasna i za sada, van nasih mogucnosti da je otklonimo.
Dali ste mozda trazili pomoc ili podrsku od Autodesk-a? Mozda oni mogu pomoci.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Konstruktivac wrote:
Ova greska je apsolutno i potpuno bezopasna i za sada, van nasih mogucnosti da je otklonimo.
Dali ste mozda trazili pomoc ili podrsku od Autodesk-a? Mozda oni mogu pomoci.
Ono sto mi koristimo (a to je sakrivanje glavnog prozora AutoCAD-a) da bi unutar njega poturili nas prozor za izvestaje (specifikaciju) je kao sto sam rekao, nepodrzano i nemoguce koriscenjem alata koje je AutoDESK stavio na raspolaganje. Znaci mi smo koristili tehnike koje nigde nisu opisane u specifikaciji programiranja pod AutoCAD-om tako da za te stvari i ne mozemo dobiti podrsku.
Sa druge strane, po kompleksnosti okruzujucih okolnosti koje imaju uticaja na ovu pojavu, morali bi smo mnogo da se namucimo da bi smo im mogli da spremimo minimalni programcic koji simulira ovo neregularno ponasanje.

Ovih dana smo, potaknuti ovom temom jos jednom seli i analizirali ovaj problem i dosli smo do zakljucka da bi mogli da pokusamo da problem zaobidjemo na jedan potpuno drugaciji nacin. Za sada nemamo bas mnogo vremena na raspolaganju za to ali cemo se baciti na to cim okolnosti budu dopustile.
Odgovori