Arm CAD 2005 i Auto CAD 2007

Odgovori
kimaki
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Nov 15, 2010 3:50 pm

Arm CAD 2005 i Auto CAD 2007

Post od kimaki »

Cesto mi se desava da mi program javlja gresku (i to FATAL ERROR) kad zelim da snimim crtez iz Arm CAD-a il kad se automatski save-uje Tad mi izbaci poruku "FATAL EROR:Unhandled Acces Violating Reading 0x5 4269a2c Exception at 6t6569ch" nakon cega ga on save-uje,a ja recoverujem.Pa kad zelim da snimim recoverovan ponovo javi gresku i tako u krug...
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Evo izvestaja iz Radimpex-a:

Ovaj problematicni fajl smo dobili i ispitali. Problem pri snimanju su izazivali entiteti ArmCAD-a koji su bili ubaceni u blokove.

U principu, stavljanje u blokove ArmCAD-ovih entiteta nije zabranjeno. Stavise, prilikom raznih operacija (na primer kopiranja u klipbord) AutoCAD automatski smesta entitete su privremeni blok, ali se taj blok odmah i rasformira (eksplodira).

Problem je kada su ArmCAD-ovi entiteti stavljeni u permanentne blokove.
Stavljanje entiteta u blokove moze se slikovito predstaviti kao stavljanje u jedan sud sa vodom koji se nakon toga zamrzava. Svi entiteti ostaju i dalje vidljivi ali ne mogu se vise menjati - osaju nepromenljivi.

Za medjusobno zavisne entitete kao sto su entiteti ArmCAD-a, ta nepromenljivost moze predstavljati veliki problem.
Entiteti su medjusobno zavisni, promene nekih podataka (brojeva pozicija, broja komada, stilova kotiranja...) cije promene automatski azuriraju izgled entiteta, kod entiteta zaledjenih u blokovima izazivaju neusaglasenost podataka.

U ovom slucaju problem je pravio obrisani stil kotiranja - entitet koji je bio zaledjen u bloku, bio je napravljen sa stilom kotiranja koji je naknadno obrisan. Stavise, taj blok se nigde nije ni instancira na crtezu pa se prilikom ucitavanja i iscrtavanja greska nije ni ispoljavala ali je prilikom snimanja pokusavano pristupanje nepostojecem stilu kotiranja.

Problem smo resili brisanjem problematicnog bloka - uz pomoc komande "purge".
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori