ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Odgovori
ZZZ
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 1:50 pm
Lokacija: HR

ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od ZZZ »

Kako stoje stvari s usklađivanjem armcada sa acad klonovima?
Na stranicama Bricscada : http://www.bricsys.com/en_INTL/bricscad/comparison.jsp govore da su kompatibilni ?
Da li je to točno ili ne?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Verzija ArmCAD-a za BricsCAD je u fazi testiranja. Postoji izvestan (mali) broj funkcija koje BricsCAD jos uvek ne podrzava pa moramo raditi na njihovom zaobilazenju. Takodje, postoji i odredjen broj nepoklapanja i sitnih gresaka koje im mi prilikom testiranja prijavljujemo a koje oni (BricsSYS) resavaju.

Slobodna procena je da ce najdalje do kraja godine ArmCAD za BrisSYS ugledati svetlo dana.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
nikolina
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 4:49 pm

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od nikolina »

Da li je ArmCad 2005 kompatibilan s ProgeCad-om? www.progesoft.com
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od b.milan »

Ne. Za sada, ni jedan od klonova AutoCAD-a nije dostigao stepen kompatibilnosti sa AutoCAD-om potreban kako bi program ArmCAD mogao da radi. ArmCAD je veoma kompleksan program i koristi izuzetno veliki broj funkcija AutoCAD-a, i jos ih koristi na veoma raznovrsan i slozen nacin i zato ne dopusta nikakvu razlicitost u ponasanju programa domacina u odnosu na ponasanje AutoCAD-a.
Neki programi pisani za AutoCAD vec sada mogu raditi na AutoCAD klonovima ali to nije slucaj sa ArmCAD-om.

Proizvodjacima BricsCAD-a, belgijskoj firmi BricsSYS, sa kojima vise od tri godine komuniciramo i saradjujemo po pitanju osposobljavanja ArmCAD-a za BricsCAD, smo jos pre devet meseci predocili poslednjih cetiri-pet kljucnih nedostaka koje moraju da otklone.
Bili su nam obecali da ce to uraditi do kraja 2010, pa onda do kraja prvog kvartala 2011. Jos uvek ih cekamo...

U medjuvremenu, kontaktirali su nas ovdasnji distributeri jednog drugog AutoCAD-klona i mi smo poceli sa ispitivanjem i testiranjem ArmCAD-a pod njihovim programom. Utisak koji smo stekli nakon prvih 4-5 meseci saradnje je da u ovom slucaju mozemo se nadati nesto ekspeditivnijem i brzem resavanju problema sa njihove strane. Koliko smo uspeli da vidimo, oni su veoma veoma blizu BricsCAD a u nekim segmentima su ga cak i prevazisli.

Prvi put kada osopsobimo ArmCAD za nekog AutoCAD klona mi cemo prestati da ispitujemo i pokusavamo sa nekim drugim AutoCAD klonom. Razlog je taj sto uz postojece cetiri verzije ArmCAD-a za AutoCAD, svaka nova verzija ArmCAD-a bi nam predstavljala veliko opterecenje, u smislu razvoja, testiranja i odrzavanja.

Verujem da do tog dogadjaja necemo cekati bas mnogo dugo. A kada se to desi, budite uvereni, mi cemo to objaviti i na nasem sajtu i na ovom forumu.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
ZZZ
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 1:50 pm
Lokacija: HR

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od ZZZ »

Kako stoje stvari sa klonovima Acada? Proslo je dosta vremena.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od b.milan »

Ovo je vec ko zna koji put postavljeno pitanje i odgovor je uvek isti: Kada budemo imali neku novost javicemo.

I nama je u velikom interesu da omogucimo rad na CAD klonovima jer bi time povecali konkurentnost i smanjili ukupnu sumu novca koji korisnik programa ArmCAD (ili Metal Studio) treba da plati.

Jos jednom da napisem - kada budemo imali neku novost po tom pitanju objavicemo i na nasem sajtu, i na ovom forumu u delu "Novosti i obavestenja" i putem direktnog e-maila upucenog onima koji su se prijavili za dobijanje obavestenja od Radimpex-a (http://www.radimpex.rs/mailinglist/index.php?lang=sr)
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
ZZZ
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 1:50 pm
Lokacija: HR

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od ZZZ »

Znam da nije na Radimpexu. Nije bilo nikakve loše namjere. Ako je tako ispalo, moja isprika.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od b.milan »

Nema ljutnje, naravno :)

Nemate razloga za izvinjavanje - i mi smo malo vec osetljivi na to pitanje i takoreci postoji odredjena doza nervoze na nasoj strani jer smo prakticno bespomocni i ne mozemo uticati na resavanje situacije.

I ja se izvinjavam na ostrijem tonu moga odgovora.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
ip.studio.da
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Feb 12, 2013 2:35 pm

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od ip.studio.da »

Poštovanje,
nedavno se prijavih u forum mada ArmCad koristim praktički otkad je objavljen i doista znam da smo Vam već dosadni ali bi nam od VELIKE pomoći bilo da nam kažete za koje klonove ACADA bi u budučnosti bilo moguće korištenje ArmCADA. Bez ikakvih obaveza s Vaše strane. To bi nam uvelike olakšalo izbor kupovine jednog od klonova "nadajući" se onda da će jednog dana...(recimo.....2078 g. :D ) biti moguće korištenje ArmCada u tom klonu.

Zahvaljujem
LP.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ARMCAD i nove verzije klonova autocada

Post od b.milan »

(Polu)zvanicno objavljivanje takve informacije sa nase strane, prakticno bi predstavljalo neutemeljenu i neopravdanu reklamu za navedene klonove AutoCAD-a. Mi to necemo raditi jer je potpuno neizvesno da li ce ikako i biti moguce prebacivanje nasih programa na platformu tih programa.
Sa druge strane, mi cemo i dalje smatrati AutoCAD kao primarnu i najvazniju platformu i u skladu sa promenama koje diktira Autocad, menjacemo i nas program. Klonovi Autocad-a u tom slucaju ne samo da treba da stignu do zahtevanog stepena kompatibilnosti koji je sada potreban, nego i da budu kompatibilni i sa buducim verzijama Autocad-a.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori