ArmCAD 2005 & problemi sa kompatibilnostjo boja proxy en

Odgovori
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

ArmCAD 2005 & problemi sa kompatibilnostjo boja proxy en

Post od PrimusEng »

Imam instaliran ArmCAD 2005( zadnji built) koji radi sasvim OK, ali ako izradjen crtez otvorim na drugom racunaru bez ArmCAD-a se boje ne sačuvaju - proxy entitete( sipke, ...) su sa sasvim drugim bojama sto su u ArmCAD-u. Ne znam zašto se ovo dogadja...

Molim RadImpex za objašnjenje.

Srdačan pozdrav, Primoz
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Na racunaru na kojem imate instalisan ArmCAD otvorite crtez, pozovite komandu REGEN. Tada ce se osveziti proxy-grafika. Nakon toga snimite crtez. Kada taj crtez budete otvorili na nekom drugom racunaru, proxy grafika ce se prikazati sa bojama sa kojima je snimljena.

Ovo nema nikakve veze sa ArmCAD-om jer mi uopste ne kontrolisemo ni snimanje ni prikazivanje proxy grafike. Proxy grafika se uvek prikazuje bojama sa kojima napravljena. Moguce je da se pri promeni boje entiteta proxy grafika ne regenerise automatski ali to verovatno ima veze sa verzijom AutoCAD-a i optimizacijama koja su uvedena.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

Post od PrimusEng »

Poštovani g.Milan,
napravio sam tako ali boje su još uvijek različite na racunaru na kojem nije instaliran ArmCAD, ne znam zašto...
nema veze da li otvorim fajl sa AutocAD 2008 ili 2010 uvijek su boje iste.

Srdacan pozdrav, Primož K.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ako nije problem, posaljite nam sliku (bmp ili png) onoga sto vidite na racunaru na kojem nije instaliran ArmCAD i posaljite nam i crtez *.dwg da vidimo koje boje su postavljene za svaki od entiteta.

Ta dva fajla posaljite na nas email i mi cemo ispitati u cemu je problem i odgovoriti Vam u najbrzem roku.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori