Problemi sa funkcijom EDIT

Odgovori
haris
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 4:43 pm

Problemi sa funkcijom EDIT

Post od haris »

Pozdrav!
Radim na ArmCadu i na AutoCadu 2005. Radim na daljinu tj. preko interneta. Veza sasvim dobro funkcionise.
Imam problem da kad kreiram neku palicu ili seriju mreza, kada kasnije zelim sa funkcijom EDIT napraviti izmjene (npr. obostrano, specifikacija, ...) sve izgleda OK ali kada zatvorim prozorcic izmjene se ne dese vec ostane nepromjenjeno. Takodje kod baze mreza kada neku poziciju izbrisem nakon zatvaranja prozorcica pozicija se ne izbrise.
Ovaj problem sam danas primjetio ali misim da bi mogao imati vezu sa tim da sam nedavno u AutoCad-ovim opcijama napravio jednu promjenu.
U Tools/Options/Open and Save - ObjectARX Applications - Demand load ObjectARX apps: sam stavio na Disable load on demand.
Neznam da li to ima veze s ovim problemom. Tu opciju sam vratio nazad ali je problem ostao.
Molimo bih za neki savjet kako da otklonim ovaj problem. Opcija da ponovo instaliram ArmCad za sad ne dolazi u obzir jer sam fizicki odsutan i nemam dostupa do HASP kljuca.
Unaprijed se zahvaljujem za bilo kakav savjet.
Haris
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdrav svima!

Valjda ce i nama Deda Mraz doneti ADSL u firmu i bice stalna veza sa svetom. Kod kuce vec duze vreme imam kablovski pristup. Razmisljao sam o tome, ako dobijemo u firmi ADSL dalice biti mogucnosti da se radi sa daljine, tj da server sa mreznim Hl bude nekako pristupacan preko interneta i da se omoguci rad van kancelarije. Dosta puta se desi na nesto bi trebalo proveriti ali se moze samo kada smo u LAN mrezi u firmi. Dali ima vec neko iskustva na ovu temu ili Radimpex Team ima vec pripremljeno nesto na ovu tematiku - daljinski rad sa serverom za HL u firmi a klijentska masina preko interneta radi na drugoj lokaciji. sta sve treba da bude postavljeno a da sve funkcionise kako treba. Dokument koji ovo objasnjava stavite u Download sekciju.

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problemi sa funkcijom EDIT

Post od b.milan »

haris wrote: Imam problem da kad kreiram neku palicu ili seriju mreza, kada kasnije zelim sa funkcijom EDIT napraviti izmjene (npr. obostrano, specifikacija, ...) sve izgleda OK ali kada zatvorim prozorcic izmjene se ne dese vec ostane nepromjenjeno. Takodje kod baze mreza kada neku poziciju izbrisem nakon zatvaranja prozorcica pozicija se ne izbrise.
O uzrocima pojave ovakvog ponašanja programa kao i o načinu za njegovo prevazilaženje možete dobiti u ovom tekstu:

http://www.radimpex.co.yu/forum/viewtopic.php?t=106

Vaš tekst smo upotrebili kao ilustraciju problema.


haris wrote: Molimo bih za neki savjet kako da otklonim ovaj problem. Opcija da ponovo instaliram ArmCad za sad ne dolazi u obzir jer sam fizicki odsutan i nemam dostupa do HASP kljuca.
Jedino rešenje jeste ponovna instalacija programa. To što Vam HASP ključ fizički nije dostupan ne onemogućava izvršenje klijentske instalacije - jedini uslov za izvođenje klijentske instalacije je dostupnost mrežnog HASP ključa - samim time što sada možete da radite taj uslov je ispunjen.
Još jedna bitna stvar je da se i na serveru izvrši ponovna serverska instalacija.

Nakon izvršene serverske instalacije uradite klijentsku instalaciju sa kopiranjem izvršnih fajlova. To podrazumeva prenošenje oko 30 megabajta podataka sa servera na Vaš računar. To je jedini problem u svemu ovome ali ako imate dovoljno brzu internet vezu to neće biti neki problem - pogotovo što su to nekomprimovani podaci pa će sam prenos ići brže.

Još jednom se izvinjavamo zbog prouzrokovanih problema.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:Pozdrav svima!

...dalice biti mogucnosti da se radi sa daljine, tj da server sa mreznim Hl bude nekako pristupacan preko interneta i da se omoguci rad van kancelarije.

...Dali ima vec neko iskustva na ovu temu ili Radimpex Team ima vec pripremljeno nesto na ovu tematiku - daljinski rad sa serverom za HL u firmi a klijentska masina preko interneta radi na drugoj lokaciji. sta sve treba da bude postavljeno a da sve funkcionise kako treba.
Rad sa daljine je omogućen od strane HASP-a.
Procedure koje ovo omogućavaju, deo su standardne dokumentacije HASP-a.
Procedura je prilično jednostavna a jedini uslov je da računar na kome je priključen mrežni HASP ključ i na kome je aktivan HASP Licence Manager ima fiksnu IP adresu.

Dovoljno je da se kod klijenta, u direktorijum gde se nalaze izvršni fajlovi (instalacioni direktorijum klijenta) iskopira NETHASP.INI fajl u kojem ste na odgovarajućem mestu upisali IP adresu servera (korišćenjem običnog tekstualnog editora - recimo notepad-a)

NETHASP.INI fajl može se preuzeti od proizvođača HASP-a:

ftp://ftp.aladdin.com/pub/hasp/new_rele ... /tcpip.zip
Odgovori