Vadjenje presjeka kod zidnog platna

Odgovori
Ana
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 12:39 pm

Vadjenje presjeka kod zidnog platna

Post od Ana »

Armatura zidnog platna je nacrtana u izgledu.
Ivična armatura:
Vertikalne šipke-naredba ’Šipka’
Uzengije-’Konstantna serija u podužnom presjeku’
Srednja armatura:
Šipke u oba pravca-’Konstantna serija u osnovi’

Naredba ’Vadjenje presjeka’ mi ne funkcioniše za kompletno ZP. Zadam početnu tačku, zadam krajnju, i ništa. Mogu odvojeno da zadam liniju presjek za ivičnu armaturu i dobijem poprečni presjek kao za gredu. Takodje mogu da napravim još jedan nezavisan presjek kroz srednji dio zida i dobijem pp kao za ploču. Jedinstven presjek kroz ZP, u kome se vidi kompletna armatura, ne mogu da dobijem.
Ako je sve što treba da uradim: ’Vadjenje presjeka’-’Prva tačka’-’Krajnja tačka’, onda možda i znam u čemu je problem. Ako ima još nešto , ako sam nešto previdjela, molim vas da mi pomognete.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Do ove situacije dolazi kada se istovremeno presecaju serija u osnovi i serija u poduznom pravcu, odnosno kada je armatura elementa iz kojeg zelite da izvadite presek nacrtana uz pomoc ove dve vrste serije.
Ta situacija je posledica ogranicenja komande za vadjenje preseka koja treba na osnovu presecenih entiteta - sipki, serija, mreza da odredi o kakvom betonskom elementu se radi i da pretpostavi njegovu oplatu i raspored armature.

Kada se komandom 'Vadjenje preseka' preseca serija u osnovi (ili mreza) tada program smatra da se vadi presek iz ploce (ili zida).
Kada se komandom 'Vadjenje preseka' preseca serija u poduznom pravcu i to upravno na pravac serije (a paralelno sa sipkama u seriji) program smatra da se vadi presek iz grede. Na osnovu geometrije sipke u seriji (pretpostavlja da je to "uzengija" grede) rekonstruise oblik poprecnog preseka i crta oplatu oko "uzengije".

Istovremenim presecanjem jednog i drugog program ce uci u jednu ili drugu granu. Grana za ploce ignorise preseke sa "serijama uzengija" a grana za grede ignorise serije u osnovi i mreze.
To je za sada takvo stanje, razmotricemo unapredjenje koje bi pokrilo i nesto opstije slucajeve.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori