Izvještaj - specifikacija

Odgovori
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Izvještaj - specifikacija

Post od Rajko »

Možda je glupo pitanje, ali moram da pitam, jer se ubih da pronađem u čemu je vic.
Uz napomenu, da sam od skoro počeo da koristim Arm-cad, ako mi nekako možete pomoći, kako da mi se u tabelama armature - specifikacija, ne ispisuje "Export" ili "Noname" već konkretna pozicija Pos 101,Pos 102.. i sl. koju sam importovao iz Towera?
Priznaćete da se bez ovoga niko živ nebi mogao snaći za koju poziciju se odnosi data specifikacija. Da li su u pitanji parametri..ili nešto što još ne znam?
Unapred hvala.
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

kliknete na tu riječ export ili noname i samo je prekucate sa novom, željenom riječju(POS111)
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Post od Rajko »

Nismo se očigledno, razumjeli.....to bi bilo baš lako. Nego ja govorim o opciji "Izvještaj" i tu su mi dati svi oblici usvojenih šipki koje sam predhodno uvezao iz Towera, ali u zaglavlju iznad oblika šipke ne piše o kojoj se poziciji radi, već jednostavno "export (14)(1kom)" ili "noname", i slično, što mi skoro ništa ne znači!!!
To je inače "fiksni" blok u njemu se ne može ništa ni dopisati ni ispraviti....pa kako bih ja to mogao uraditi? Osim toga, nije to ni svrha da se tako radi, ja mislim da bi bila prava stvar kad mi program da oblike usvojene armature, broj komada, težine i drugo, da kaže i koje su to pozicije...sobzirom da sam predhodno generisao plan pozicija.Jedino bi to armiračima na gradilištu nešto značilo!!!
Neznam jesam li jasan..............
zidar
Postovi: 102
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 7:59 pm

Post od zidar »

Rajko wrote:Nismo se očigledno, razumjeli.....to bi bilo baš lako. Nego ja govorim o opciji "Izvještaj" i tu su mi dati svi oblici usvojenih šipki koje sam predhodno uvezao iz Towera, ali u zaglavlju iznad oblika šipke ne piše o kojoj se poziciji radi, već jednostavno "export (14)(1kom)" ili "noname", i slično, što mi skoro ništa ne znači!!!
To je inače "fiksni" blok u njemu se ne može ništa ni dopisati ni ispraviti....pa kako bih ja to mogao uraditi? Osim toga, nije to ni svrha da se tako radi, ja mislim da bi bila prava stvar kad mi program da oblike usvojene armature, broj komada, težine i drugo, da kaže i koje su to pozicije...sobzirom da sam predhodno generisao plan pozicija.Jedino bi to armiračima na gradilištu nešto značilo!!!
Neznam jesam li jasan..............

Postoji naredba OPLATA, gde se upisuje naziv oplate i kolicina. Vrlo je jednostavno
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

Naravno, ovo gore što sam rekao uradite poslije aktiviranja naredbe POZICIJE OPLATA(ArmCAD-OPLATA-POZICIJE OPLATA...-padajući meni)
Odgovori