Početnički

Odgovori
Danica15
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Apr 15, 2024 1:09 pm

Početnički

Post od Danica15 »

Zdravo, ja imam par početničkih pitanja, prvi put radim u toweru, a i prvi put projektujem neki objekat.

Objekat mi je spratnosti P+1+Pk, temelji se na temeljima samcima koji su povezani temeljnim gredama. Temelje samce sam modelirala kao debelu ploču i zadala joj površinski oslonac sa k=10 000. Objekat se gradi na međi sa drugim, pa na toj strani imam ekscentrično pritusnute temelje samce.
U stubu od temelja samca mi se javlja nelogično velika potreba za armaturom. Temelje sam povezala gredama i to na mjestima gdje imam ekscentrične temelje visinom od gornje ivice ploče prizemlja do gornje ivice temelja samca. Sumnjam da je neki problem sa tom vezom, jer svi ostali uticaji u temeljima i stubovima su mi logični osim na mjestu gdje imam ekscentrično pritisnute temelje. Šta može da bude problem?

Pitanje za modalnu analizu:
Razdvojila sam korisna opterećenja po kategorijama A,H i F. Kod modalne analize sam stavljala koeficijent od 0,3 na sva korisna opterećenja, ne samo npr na korisno A ili korisno F. Da li će tada program u modalnoj analizi da napravi kombinaciju 1*g + 0.3(p1+p2+p3) kako bi i trebalo da bude?
Odgovori