capacity design okvira

Odgovori
leartt
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Avg 09, 2023 4:16 pm

capacity design okvira

Post od leartt »

Како могу да извршим анализу према принципима капацитативног пројектовања дводимензионалне структуре оквира? Програм захтева примену сеизмичких сила у два правца.
dundjer
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 05, 2019 9:48 am

Re: capacity design okvira

Post od dundjer »

Kada se odradi seizmički proračun, trebalo bi usvojiti armaturu greda, pa provrteti proračun ponovo i usvojiti armaturu stubova, opet izvrteti za dimenzionisanje prema Ved.
Takvo uputstvo stoji u Toweru8 priilkom odabira EC8. Takodje treba obratiri pažnju, da li je okvirni istem te postaviti odnos da sumu momenata u čvoru na 1,3.
Ono što mene interesuje.
Odradio sam neki prizemni ram(iako sam diplomirao na višeetažnoj zgradi, postoji nesigurnost). Tower 7 daje malu potrebu za armaturom stubova, a ručni račun, gde su donja i donja nosivost grede od 128 i 58 kNm, daju mnogo veću potrebu za armaturom za stub 30x40(po osnovu nosivosti grede). Sa 3 fi 14(tower7) po jednoj strani, na 6-7 fi 18po jednoj strani(ako je verovati interacionim dijagramima i ručnom proračunu preko nosivoti greda)). Nemam T8 da bih probao capacity design, a za dipl sam imao stud verziju.
https://t.me/pump_upp
Odgovori