Prenos opterecenja

Odgovori
dzuzdan
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Feb 05, 2023 12:12 am

Prenos opterecenja

Post od dzuzdan »

Prije svega pozdrav svima ,mozda i nije pitanje koje bi trebalo postaviti ali eto... Ovako ,nakon sto sam uradio model zgrade za zavrsni rad te nanio stalno opterecenje i izvadio uticaj momenta u odredenoj gredi primjetio sam da su rezultati manji od onih koje bi dobio kada bi rucno sveo optrecenje sa ploce na gredu.Nakon sto sam pomocu funkcije konvertor opterececnja povrsinsko opterecenje sveo na linijsko po svim gredama u zgradi ispostavlja se da ono jeste manje od onog kojeg ja dobijem pa su logicno i uticaji manji.Mene zanima ako neko zna da li program ima neki drugi algoritam prenosenja opterecenja sa ploce na grede (ja sam rucno korisitio onaj standaradan dijeljenje ploce na trokutove i trapeze i konverzaciju u jednako podijeljeno) ili je mozda neka greska do mene.Grede sam ravnjao gore,a tako da bi ploca "nalegla" na gredu,nisam nesto pretjerano iskusan sa ovim programom pa ako neko ima da zna u cemu bi mogao biti problem lijepo bi bilo da napise.
sergio
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Feb 17, 2012 10:40 pm

Re: Prenos opterecenja

Post od sergio »

Stvar je u tome što kad računaš "pješke" ne uzimaš u obzir krutosti materijala, dok tower to radi.
Druga stvar provjeri da li si dobro nanio opterećenja
Odgovori