Sema kombinovanja opterecenja za GSU - problem

Odgovori
Alexandarale
Postovi: 16
Pridružio se: Pon Jul 20, 2020 10:41 am

Sema kombinovanja opterecenja za GSU - problem

Post od Alexandarale »

Pozdrav,

Pri proračunu modela opterećenog stalnim opterećenjem i snegom, pri vrsenju kombinacija za GSU (karakteristične, česte i kvazi stalne) automatizmom softvera opterećenje od snega se ne uzima ni u jednoj od kombinacija.

Ono što ja očekujem kao rezultat je: (za sneg <1000, Ψ0=0.5 ; Ψ1=0.2 ; Ψ2=0.0)

Karakteristične
1.G
2.G+S

Česte
1.G
2.G+0.2S

Kvazi-stalne
1.G
2.G+0.0S=G

Pro pravljenju izveštaja prikatuju mi se dobro koeficijenti što se može videti na sledećoj slici: https://postimg.cc/R6JpJ0Mc

Nakon izbora za konvertovanje u slučajeve opterećenja dobijam sledeće slučajeve: (prvo sam išao karakteristične-dodaj, pa česte-dodaj, pa kvazi stalne-dodaj): https://postimg.cc/Fd1zj2qb

Na ovaj način u slučajevima opterećenja za GSU, opterećenje snegom se ne uzima u obzir. Šta bi mogao biti uzrok ovom problemu?

Edit: Kada napravim još par slučajeva opterećenja i stavim ih kao nedefinsana softver izvrši pravilno konvertovanje slučajeva opterećenja u kombinacije.
Hvala unapred!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sema kombinovanja opterecenja za GSU - problem

Post od b.milan »

Ponašanje programa koje ste opisali liči na grešku koju smo ispravili u Build-u 8439 (objavljen je u oktobru 2021. godine)

- Ispravak pri prenosu (izvozu) GSU kombinacija
(kombinacije za proračun prslina i ugiba) iz šeme
kombinovanja u listu kombinacija – koeficijent
uz poslednji slučaj opterećenja je uvek bio nula.


Da li možete proveriti koji Build programa Tower koristite, i da li se javlja u aktuelnom Build-u kojeg možete preuzeti i instalirati?
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Alexandarale
Postovi: 16
Pridružio se: Pon Jul 20, 2020 10:41 am

Re: Sema kombinovanja opterecenja za GSU - problem

Post od Alexandarale »

Pozdrav,

U međuvremenu je instaliran novi build [8459] i sada radi ocekivano.

Hvala Milane!
Odgovori