Tower 8 - macOS instalacija

Odgovori
concreto
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Jan 12, 2023 11:30 am

Tower 8 - macOS instalacija

Post od concreto »

Poštovani,

zanima me postoji li macOS instalacija za programe Tower i ArmCAD ili je li u planu izrada u budućnosti?

Hvala vam na odgovoru!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tower 8 - macOS instalacija

Post od b.milan »

Ne razvijamo naše programe za Mac OS i ne verujem da ćemo to raditi u skorijoj budućnosti.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Alen069
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Okt 25, 2020 1:25 pm

Re: Tower 8 - macOS instalacija

Post od Alen069 »

Poštovane kolege,

S obzirom da nije u pitanju samo Tower kao softver koji nije predviđen za instalaciju na MAC laptopvima već su tu i ETABS, SAP2000 itd. ,da li je neko imao iskustva direktno ili indirektnog sa instalacijom i pokretanjem istih (i Tower-a naravno) uz pomoć Paralellsa kao opcije za virtuelizaciju Windows operativnog sistema?
Znam da je isto moguće odraditi, ali me interesuje da li radi sa većim ili manjim poteškoćama, da li postoje benefiti s obzirom na "moć" poslednjih M2 procesora itd..
Evo linka jednog od kolega inženjera iz inostranstva: https://youtu.be/ELgkfM1S4vU?si=zeRQBN2Ue8Z5FdKB

Srdačan pozdrav svima!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tower 8 - macOS instalacija

Post od b.milan »

Sentinel HASP USB ključevi koji se koriste za licenciranje Radimpex-ovih programa nisu podržani na Windows OS koji rade na ARM procesorima.
Za sada, sve dok ne pređemo na neki drugi sistem licenciranja, naši programi neće moći raditi na računarima sa Apple-ovim Ax i Mx procesorima.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori