Izvoz izveštaja - format(i)?

Odgovori
Danex
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 10:06 pm

Izvoz izveštaja - format(i)?

Post od Danex »

Poštovani,
mogu li vas zamoliti za pojašnjenje zašto se izvoz Tower-ovog izveštaja ne može uraditi u .doc(x) format? Izvoz u .rtf format uvek proizvede veliki fajl, koji, verovatno većina ljudi, odmah u Word-u presnimi u .docx, pa dalje edit-uje i čuva, jer bi se inače prostor na disku jako neracionalno trošio. Ovo proizvodi "jedan klik više", i hajde, da kažemo da to nije strašno, ali, ono što me podstaklo da otvorim thread je slučaj koji mi se malopre desio, da je izvezen izveštaj od, mislim da se može reći - samo, 74 strane, u .rtf formatu proizveo fajl od 550MB, koji Word ne može da otvori, pa sam morao da pravim 2 izveštaja i da ih naknadno spajam. Nije ni ovih (nepotrebno) potrošenih 2-3 minuta "smak sveta", ali meni, kao laiku, deluje čudno da nije urađena implementacija za izvoz u, verovatno najraširenije korišćen, .docx format.

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izvoz izveštaja - format(i)?

Post od b.milan »

DOCX je zipovan skup XML fajlova (to je jedna varijanta RTF formata gde se u obliku običnog teksta zapisuje sav koristan sadržaj )
To možete proveriti tako što ćete nekom DOCX fajlu promeniti ekstenziju u ZIP i raspakovati ga. Kada ga raspakujete, dobićete fajlove čiji zbir veličina je u rangu veličine RTF fajla.

Zato i otvaranje nekog većeg DOCX fajla traje duže od otvaranja nekog DOC fajla - program ga prvo mora raspakovati pa onda doći do njega.

DOC format je komercijalni Microsoft-ov format. DOCX je prekomplikovan i nepogodan za upotrebu.
RTF format je otvoreni (javno dostupni) Microsoftov format. To je razlog zbog čega koristimo jedno a ne drugo.

Sasvim je druga stvar učitavanje velikih RTF fajlova.
To što Microsoft Word ne može otvoriti RTF fajl veči od 500 MB je neko nelogično ograničenje Microsoft Word-a.
Open Office i LIbre Office, na primer mogu da otvore RTF fajl veći od 500 MB.

Zapravo, trebalo bi da se postavi pitanje Microsoftu zbog čega imaju to ograničenje po pogledu učitavanja RTF fajlova.
Jer, ako u MS Word-u možete napraviti neki veliki DOC ili DOCX fajl, i ako možete taj isti dokument iz MS Word-a snimiti u RTF format, taj upravo napravljeni RTF fajl nećete moći ponovo moći učitati u program koji ga je napravio, ako je veči od 500 MB.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
mladenlju
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Mar 18, 2016 10:47 am

Re: Izvoz izveštaja - format(i)?

Post od mladenlju »

[quote="b.milan"]DOCX je zipovan skup XML fajlova (to je jedna varijanta RTF formata gde se u obliku običnog teksta zapisuje sav koristan sadržaj )


Poštovani,

ispričavam se što postavljam pitanje na krivom mjestu.

Biste li mi tower datoteku presnimili kao tower 8 demo?

Lp
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Izvoz izveštaja - format(i)?

Post od b.milan »

mladenlju wrote: Poštovani,

ispričavam se što postavljam pitanje na krivom mjestu.

Biste li mi tower datoteku presnimili kao tower 8 demo?

Lp
Obratite nam se na naš email.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori