Problem kod većeg modela

Odgovori
TanjaN
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Dec 27, 2018 9:45 am

Problem kod većeg modela

Post od TanjaN »

Poštovani,
korisnik sam koji je na Tower 8 prešao sa Towera 6. Imam u radu veći model relativno složene stambene zgrade koju sam modelirala u Toweru 6. Modalna analiza tamo je radila bez problema i s velikim brojem čvorova. Nakon prelaska na Tower 8 modalna analiza se ne izvrši do kraja kad broj čvorova povećam iznad 45 000. Javlja se poruka : " Greška pri proračunu (-1557327037). Model je labilan."
Mislim da se radi o problemima s memorijom.Radim na operativnom sistemu WIN10, a isti problemi javili su mi se na dva (nova i snažna) računala. Molim pomoć: treba li podesiti virtualnu memoriju i na koji način?

Hvala i pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2142
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem kod većeg modela

Post od b.milan »

Moguće je da program nije dobro instaliran i da se "Veliki solver" nije dobro inicijalizovao i da iz nekog razloga ne može pokrenuti (pa kada je potrebno njegovo pokretanje, dobije poruku o grešci)
Pokušajte da u "Podešavanja - Funkcionalnost" u delu "Proračun" odaberete "Standardni solver" i potom pokušate ponovo sa proračunom (time ćete izbeći korišćenje velikog solvera)

Problem u instalaciji je mogao biti izazvan antivirusnim programom ili nedostatkom (Administrattorskih) privilegija za instalisanje.

U svakom slučaju, ako ponovna instalacija ne reši problem, možete nam se javiti putem e-maila pa ćemo detaljnije ispitati o čemu se radi.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
TanjaN
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Dec 27, 2018 9:45 am

Re: Problem kod većeg modela

Post od TanjaN »

Hvala na odgovoru, promjena sa "Velikog solvera" na "Standardni solver" riješila mi je problem, bar za ovu zgradu.
Nakon koje veličine problema će mi trebati "Veliki solver"?
Srdačan pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2142
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem kod većeg modela

Post od b.milan »

To što sam predložio je samo zaobilaženje problema kako bi ste mogli raditi.
Potrebno je rešiti osnovni problem i osposobiti i veliki solver što se radi ponovnom instalacijom.
Standardni solver bi trebao da bude sasvim spisoban da rešava modele od 50-55 hiljada čvorova ali i tu postoje neki izuzeci - može i više ali i manje od toga.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori