Mrežna instalacija Windows 11 - problemi

Odgovori
zpintar
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Nov 04, 2023 12:07 pm

Mrežna instalacija Windows 11 - problemi

Post od zpintar »

Pozdrav,
Pokušavam instalirati mrežnu instalaciju za ArmCAD 6 na Windows 11 pro mašini, ali stalno dobivam grešku Login Failed: 14.
Ne znam što znači greška broj 14, jer to nije nigdje dokumentirano.
Zapravo, nigdje nije baš najbolje dokumentirana mrežna instalacija programa, pa bih trebao oko toga pomoć.

Pokušao sam instalirati Mrežnu verziju (instalaciju Servera), prethodno instaliravši sve potrebne HASP Sentinel drivere i Licence Manageri uredno dobivam u browseru podatke o Hardlocku i ostalome, pa vjerujem kako nije problem u driverima.

Na Firewallu je otvoren port 1947, jer inače ne bih u browseru niti dobio podatke o Hardlocku.

U čemu je problem ako mi instalaciju prekine ova Login Failed greška br 14. ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mrežna instalacija Windows 11 - problemi

Post od b.milan »

U vezi problema pri instalaciji, najbolje je da nas nazovete telefonom, viberom ili whatsapp-om (brojevi telefona su +381 64 3723725 i +381 064 3723726) radnim danom 8-16, ili da nam pišete na email adresu: info@radimpex.rs

Forum se ne proverava toliko često kao email, a telefon je najdirektniji način.
Svaki korisnik ima neku svoju specifičnost koja se odnosi na vrstu licence, konfiguraciju račinara, broj hardlokova koje poseduje, i ti podaci su neophodni da bi se razjasnio uzrok problema, i forum nije najbolje mesto da se preko njega dopisujemo i ramenjujemo informacije.

Inače, mrežna instalacija programa je potpuno i kompletno dokumentovana u korisničkom uputtvu za ArmCAD koje se slobodno može preuzeti sa našeg sajta.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
zpintar
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Nov 04, 2023 12:07 pm

Re: Mrežna instalacija Windows 11 - problemi

Post od zpintar »

Prema toj dokumentaciji sam i pokušao instalaciju, ali u dokumentaciji nigdje nema popis grešaka koji bi u velike pomogao.

Možete li mi bar reći što znači greška broj 14?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mrežna instalacija Windows 11 - problemi

Post od b.milan »

Greška 14 je netipična i interna greška u vezi statusa instalisanosti Sentinel Hasp drajvera (ne može se otvoriti drajver, kao da drajver nije instalisan) i jedna je od stotinak mogućih grešaka koje se mogu javiti.
Naravno da se sve greške koje se odnose na funkcionisanje USB ključa i njegovih drajvera ne mogu biti obrađene niti pomenute u korisničkom uputstvu za program, jer se po pravilu 90% svih tih grešaka neće nikada javiti, a ostalih 10% grešaka koje se javljaju mogu imati od jednog do deset mogućih uzroka. Naravno, neke greške se počinju javljati tek kada prođe dosta vremena od objavljivanja programa, (u ovom Slučaju to je ArmCAD 6) i kada se tokom vremena promene okolnosti i pod kojima program radi (operativni sistem, drajveri Sentinela...). Nije realno očekivati da ažuriramo korisničko uputstvo ArmCAD-a 6 kako bismo obradili ovu grešku.

U konkretnom slučaju, greška je izazvana time što su se na računaru, pre instalacije ArmCAD-a, ručno instalisali Sentinel Hasp drajveri poslednje generacije koji se "po defaultu" ne instaliraju sa svim neophodnim komponentama neophodnih za rad naših programa, koji zbog kompatibilnosti sa starijim vrestama USB ključeva, i osim prisustva novih, zahtevaju i prisustvo starijih komponenti i servisa.
Rešenje je bilo da se drajverio ponovo instaliraju, na poseban način.
Ovaj problem se ne bi desilo u slučaju ArmCAD-a 7 ili Tower-a 8, koji u sebi imaju uključenu instalaciju neophodnih komponenti drajvera.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
zpintar
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Nov 04, 2023 12:07 pm

Re: Mrežna instalacija Windows 11 - problemi

Post od zpintar »

OK,
Zahvaljujem na odgovoru.
Odgovori