Usklađivanje 2 susedne serije šipki u osnovi

Odgovori
Gaja
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Avg 18, 2023 9:44 pm

Usklađivanje 2 susedne serije šipki u osnovi

Post od Gaja »

Poštovani, zanima me da li postoji opcija da se 2 susedne serije šipki u osnovi (ili ceo crtež još bolje) uskladi, tako da na primer ukoliko su mi obe serije šipki sa rastojanjem 20cm između šipki, na mestu spoja te 2 serije ne bude preklapanja šipki iz jedne i iz druge serije već da se nastavi serija na seriju, sa rastojanjem 20 cm između granica 2 serije?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
dragolaj
Postovi: 50
Pridružio se: Sub Nov 14, 2009 9:08 am

Re: Usklađivanje 2 susedne serije šipki u osnovi

Post od dragolaj »

ako imamo šipke dve serije raspoređene u osnovi, jednostavo podesim da razmak između strelica bude na primer 20cm, ili ulključimo pun prikaz pa još preciznije podesimo razmak da bude tačno 20cm

*kada se pod *edit* pogleda po poziciji/seriji koliki je stvarni razmak /u zagradi pored razmaka piše koliki je stvarni razmak serije/ pa sa podešavanjem možemo namestiti da razmak bude ceo broj željeni razmak*
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Usklađivanje 2 susedne serije šipki u osnovi

Post od b.milan »

Gaja wrote: Pet Avg 18, 2023 9:49 pm Poštovani, zanima me da li postoji opcija da se 2 susedne serije šipki u osnovi (ili ceo crtež još bolje) uskladi, tako da na primer ukoliko su mi obe serije šipki sa rastojanjem 20cm između šipki, na mestu spoja te 2 serije ne bude preklapanja šipki iz jedne i iz druge serije već da se nastavi serija na seriju, sa rastojanjem 20 cm između granica 2 serije?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Za sada, automatizam ne postoji. Najlakši način da se to uradi je pojedinačnim ofsetovanjem linije serije (kroz komandu "Edit")

Slika


Kao rezultat se dobija serija kod koje se krajnja šipka serije ne preklapa sa prvom šipkom susedne serije.

Slika

Automatizacija ovog procesa je moguća - razmotrićemo je za neko naredno izdanje programa ArmCAD.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori