Problem sa ukupnom i neto ugrađenom količinom mreza

Odgovori
Vladan
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Jun 30, 2020 12:12 pm

Problem sa ukupnom i neto ugrađenom količinom mreza

Post od Vladan »

Poštovani,

Iz meni nepoznatog razloga, imam problem sa rekapitulacijama mreža. Ukupna količina armature mreža i neto ugrađena količina armature u izveštaju budu iste vrednosti, iako je na crtežu nacrtano da mreže imaju i otpad. Takođe, problem je što Planovi sečenja nisu prikazani. Kao da iako je Arm Cad 6 radi kao neke starije verzije koje nisu imale prikaz plana secenja.

Proverio sam na dva računara u firmi koji imaju instalairan Arm Cad 6 i na oba se javlja isti problem. Nacrtate recimo 2 mreže Q335 dimenzija 200x215cm, izveštaj prikazuje da je ukupna armatura jednaka neto armaturi, otpad zanemaruje i ne prikazuje planove sečenja, iako je u delu formatiranje izveštaja štrikirano da prikazuje planove sečenja i u bazama mreža čekirano jedinstven plan sečenja za sve oplate. Ali ono što nije uradjeno to je nisu dodavana nikakva podesavanja u delu Podaci plana sečenja.

Pozdrav,
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa ukupnom i neto ugrađenom količinom mreza

Post od b.milan »

"Ukupna težina" i "Neto ugrađena težina" bi trebale da se razlikuju ako postoje sečene mreže.
Proverite sadržaj kolona rekapitulacije mreža. Možda je na oba mesta stavljena "Ukupna težina".

Slika

Ako su mreže sečene, plan sečenja se neće prikazati ako je u "Formatiranju izveštaja" za Plan sečenja mreža "Ulazi u izveštaj" postavljen na isključeno stanje.

U svakom slučaju, možete nam poslati crtež, pa ćemo moći dati konkretan odgovor.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori