Match properties - zaključan layer

Odgovori
vladotod
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 12:39 pm

Match properties - zaključan layer

Post od vladotod »

Poštovani,

primetio sam da je sa opcijom match properties moguće otključati layer-e u kojima se nalaze šipke.
U pitanju je [Build 6310], ne znam da li se ovaj problem javljao i u prethodnim verzijama.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Match properties - zaključan layer

Post od b.milan »

Prilikom korišćenja programa ArmCAD, zaključavanje lejera sa armaturom je izrazito nepreporučljivo.
Zaključavanje lejera sa armaturom gotovo sigurno dovodi do kvarenja podataka u crtežu što se ogleda u nemogućnosti ovaranja pokvarenog crteža ili rušenju programa.

Problem sa zaključavanjem lejera je sledeći:
Entiteti ArmCAD-a su međuzavisni - promena u jednom entitetu može zahtevati automatsko ažuriranje, osvežavanje i promenu u nekom drugom entitetu. U slučaju da je takvo automatsko ažuriranje sprečeno (zaključavanjem lejera) entitet će sadržati neodgovarajuće podatke i neodgovarajući izgled a naknadno otključavanje može izazvati situaciju da se ti neažurni podaci pokušaju proslediti drugim međuzavisnim entitetima što može izazvati nove probleme.

Program ArmCAD (počev od prve verzije ArmCAD-a 2005 iz oktobra 2005. godine) u određenim situacijama sam otključava lejer koji je zaključan a koji je neophodno da u tom trenutku ne bude zaključan. To se uglavnom dešava prilikom pokretanja komandi za crtanje i pravljenje novih entiteta jer, sasvim logično, da bi se nešto nacrtalo, tekući lejer mora biti otključan.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
vladotod
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 12:39 pm

Re: Match properties - zaključan layer

Post od vladotod »

Postovani Milane,

Hvala na brzom odgovoru.

Slazem se, logicno je da armCAD-ove opcije Edit, Sipka i ostale otkljucavaju layer u kojem se nalaze sipke.
Ali mislim da u ovoj grupi ne bi trebala da bude osnovna komanda AutoCAD-a.

Zakljucavanje layer-a sa armaturom i koristim da ne bih poremetio armaturu. U par navrata sam pozelo da promenim layer elemenata oko sipki i posto mi se sipka nasla u selekciji otkljucao se i layer sa armaturom. Problem je sto ostale sipke i dalje izgledaju kao da su zakljucane.

Ja sam sada oprezan prilikom zakljucavanja layer-a, ali bih ipak vise voleo da na to osnovne komande AutoCAD-a ne uticu. Nadam se da postoji mogucnost da se to promeni.
Odgovori