Problem sa pokretanjem Armcad 6

Odgovori
zeljko mikulic
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 2:25 pm

Problem sa pokretanjem Armcad 6

Post od zeljko mikulic »

Poštovani,
imam problema sa pokretanjem Armcad 6, instalacija prođe sasvim normalno, ali prilikom pokretanja programa izbaci prozorčić sa ovom porukom "ne može se ispitati stanje instalacije".
Nedavno smo od Vas uzeli 8 mrežnih licenci.

OS: win 7 x64
autocad 2013 x64
ssd 240 gb
ram 8 gb
cpu i5
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa pokretanjem Armcad 6

Post od b.milan »

Ova se greška javlja u slučaju da je AutoCAD "sveže instaliran" ili da je prilikom instalacije AutoCAD-a urađena migracija profila.
I u jednom i u drugom slučaju rešenje je ono dobro poznato - brisanje ArmCAD profila, postavljanje <<Unnamed profile>> za tekući profil, kao što je opisano ovde:
viewtopic.php?f=4&t=905
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
mikro
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Dec 22, 2017 10:19 pm

Re: Problem sa pokretanjem Armcad 6

Post od mikro »

Imam isto problema sa pokretanjem Armcad 6, instalacija prođe sasvim normalno, ali prilikom pokretanja programa izbaci prozorčić sa ovom porukom "ne može se ispitati stanje instalacije" i program se ne otvori. To je na notebooku.
Na stacionarnom računalu sve radi ok več jednu godinu isto na win 10 i ACAD 2017 x64.

probao sam sve što piše na forumu... i uvjekk isto: "ne može se ispitati stanje instalacije" i program se ne otvori


OS: win 10 x64
autocad 2017 x64
ssd m.2 256 gb
ram 8 gb
intel i5
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa pokretanjem Armcad 6

Post od b.milan »

mikro wrote:Imam isto problema sa pokretanjem Armcad 6, instalacija prođe sasvim normalno, ali prilikom pokretanja programa izbaci prozorčić sa ovom porukom "ne može se ispitati stanje instalacije" i program se ne otvori. To je na notebooku.
Na stacionarnom računalu sve radi ok več jednu godinu isto na win 10 i ACAD 2017 x64.

probao sam sve što piše na forumu... i uvjekk isto: "ne može se ispitati stanje instalacije" i program se ne otvori


OS: win 10 x64
autocad 2017 x64
ssd m.2 256 gb
ram 8 gb
intel i5
Ovaj problem se uglavnom javlja nakon instalacije Armcada na sveže instalirani AutoCAD.

Potrebno je uraditi sledeće:

Startovati program AutoCAD, u otici u "Tools->Options" i izabrati tab "Profiles"
Nakon toga, kliknuti misem na profil "<<Unnamed Profile>>" i onda kliknuti na dugme "Set Current".
Izaći iz dijaloga na OK pa potom i iz Autocada. Nakon toga bi trebalo da uspe pokretanje Armcada.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori