Rekapitulacija mreža

Odgovori
zoran_gr
Postovi: 19
Pridružio se: Pon Apr 19, 2010 8:42 am
Lokacija: Novo mesto

Rekapitulacija mreža

Post od zoran_gr »

Pozdrav svima!

Mučim se već neko vrijeme, nikako ne mogu shvatit u čemu je problem. Možda će netko ovdje znati o ćemu se radi.

Za AB elemente koji su armirani sa mrežama nema uvjek rekapitulacije mreža, specifikacija postoji, rekapitulacije nema. To je kod cijelih mreža. Mreže koje su rezane se pojavljuju u rekapitulaciji. Tako da mi se npr. desilo da imam veću težinu u specifikaciji nego u rekapitulaciji što ne može biti. I u primjeru, gdje je težina jednaka (specifikacija=rekapitulacija) bi volio da mi se ispiše rekapitulacija mreža. U podešavanju "papira" je rekapitulacija upaljena (prikaži kukica) ali je nema.

Netko sa sličnim problemom ili rješenjem?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Rekapitulacija mreža

Post od b.milan »

Možete li nam poslati crtež u kojem se težina mreža u specifikaciji ne slaže sa težinom mreža u rekapitulaciji pa ćemo istražiti o čemu se radi. (pošaljite na adresu: info@radimpex.rs)
Pozdrav.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

Re: Rekapitulacija mreža

Post od SENAD »

Poštovanje
1.Rekapitulacija mreža se ne slaže sa specifikacijom.Čini mi se da sam vidio zbog čega .Naime u specifikaciji je količina cijelih komada mreža od kojih se ne odbijaju kosi komadići i komadići otvora tako da to nije neto težina ,a u rekapitulaciji neto težina je stvarna neto težina tako da se količina koja se pojavljuje u specifikaciji ,u rekapitulaciji nigdje ne vidi.To malo zbunjuje tako da postavljaju pitanje upravo tako "što se ne slažu kolićine u specifikaciji i rekapitulaciji" . Bilo bi dobro kada bi se moglo napraviti tako da se u rekapitulaciji pojavi upravo težina iz specifikacije ,ili opciono da se u specifikaciji pojavi i neto težina mreža.
2.Da li postoji mogučnost da se postave rekapitulacije oplata za mreže kao što je to urađeno na šipkama
3.U zbirnoj rekapitulaciji šipki pojave se težine pojedinih profila ali ukupne težine nema.
4.da li postoji mogučnost da se broj stranice koji se pojavi na specifikacijama u arm cadu pojavi i u rtf formatu.

Nadam se da će ove sugestije pomoći u unapređenju arm ceda u kojem radim već dugo i sa kojim sam veoma zadovoljan
Srdaćen pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Rekapitulacija mreža

Post od b.milan »

SENAD wrote:Poštovanje
1.Rekapitulacija mreža se ne slaže sa specifikacijom.Čini mi se da sam vidio zbog čega .Naime u specifikaciji je količina cijelih komada mreža od kojih se ne odbijaju kosi komadići i komadići otvora tako da to nije neto težina ,a u rekapitulaciji neto težina je stvarna neto težina tako da se količina koja se pojavljuje u specifikaciji ,u rekapitulaciji nigdje ne vidi.To malo zbunjuje tako da postavljaju pitanje upravo tako "što se ne slažu kolićine u specifikaciji i rekapitulaciji" . Bilo bi dobro kada bi se moglo napraviti tako da se u rekapitulaciji pojavi upravo težina iz specifikacije ,ili opciono da se u specifikaciji pojavi i neto težina mreža.
2.Da li postoji mogučnost da se postave rekapitulacije oplata za mreže kao što je to urađeno na šipkama
3.U zbirnoj rekapitulaciji šipki pojave se težine pojedinih profila ali ukupne težine nema.
4.da li postoji mogučnost da se broj stranice koji se pojavi na specifikacijama u arm cadu pojavi i u rtf formatu.

Nadam se da će ove sugestije pomoći u unapređenju arm ceda u kojem radim već dugo i sa kojim sam veoma zadovoljan
Srdaćen pozdrav
Poštovani Senade, zahvaljujemo se na veoma korisnim savetima.

1) U pravu ste. Sadasnje stanje dovodi do nedoumice. Ono sto planiramo uraditi je sledeće: U izveštaj specifikacije mreža uvešćemo prikazivanje novog podatka - "Neto ugrađena težina" a sadašnji podatak "Ukupna težina" preimenovaćemo u "Ukupna težina (za pravougaonu parčad)" U izveštaju rekapitulacije mreža preimenovaćemo sadašnji podatak "Ukupna težina" u "Ukupni podatak (za cele table)". Ono što treba napomenuti je da će jedino za taj novododati podatak "Neto ugrađena težina" važiti da je suma iz specifikacija po oplatame jednaka "Neto ugrađenoj težini" iz rekapitulacije mreža.
2) Postoji mogućnost da se napravi izveštaj rekapitulacije mreža po oplatama (ako se ne radi jedinstveni plan sečenja)
3) Ovo je ubačeno u novi Build ArmCAD-a koji treba da izađe za desetak dana
4) Najverovatnije ćemo napraviti da korisnik bira hoće li se numeracija strana prenositi u RTF ili ne. Postoji razlog zbog čega se prilikom izvoza u RTF ne prenosi numeracijaa to je da MS Word na svoj način vrši prelom strane u RTF fajlu pa je postojala realna situacija da nakon učitavanja u MS Word strane nemaju isti broj kao šu ArmCAD-u pa je onda ispravljanje pogrešnih brojeva stranisa daleko teže nego novo zadavanje.

Hvala na lepim rečima o programu.
Srdačno Vas pozdravljamo !
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
kiko
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 12:51 pm

Re: Rekapitulacija mreža

Post od kiko »

Ovo još nije popravljeno tj, nije u buildu 6312?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Rekapitulacija mreža

Post od b.milan »

kiko wrote:Ovo još nije popravljeno tj, nije u buildu 6312?
U pravu ste, ovo pod 1 i pod 4 jos uvek nije urađeno.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori