Podesavanje profila

Odgovori
aleksacavic
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 12:13 pm

Podesavanje profila

Post od aleksacavic »

Poštovani,
imamo problem sa podešavanjima profila (radnog okruženja), koji već duže ne uspevamo rešiti.
Naime, nakon pozivanja "čistog AutoCada" sa željenim profilom (dodavanjem /p "naziv" u tagret polje shortcuta ) i zatvaranja istog, sa sledećim pokretanjem ArmCada prethodno uređen profil Armcada (sa dock-ovanim toolbarovima) se ne učitava, već se aktivira default stanje radnog okruženja. Uklanjanje Cuix-a Armcada ne uspeva. Brisanje profila iz registri baze ne uspeva.
Prilikom podizanja amracada postavlja se za aktivni profil pod nazivom "armcad6" sa nepoznate lokacije. Tek "ručno" uvoženje podešenog profila i postavljanja istog za tekući rešava problem, a to je već zametno raditi.
Hvala na odgovoru.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Podesavanje profila

Post od b.milan »

Pocev od AutoCAD-a 2010, iz nama nepoznatih razloga, promenjen je nacin funkcionisanja korisnickog interfejsa. Tacnije, promenjen je odnos izmedju pojmova Profil (Profile) i Radna povrsina (Workspace)

Od AutoCAD-a 2010, korisnicki interfejs je sadrzan u Radnoj povrsini (Workspace) a ne u Profilu.
Profil u sebi sadrzi informaciju o tome koju radnu povrsinu koristi.
Dakle, kada pokrenete profil AAAA, i u njemu posatavite za tekucu radnu povrsinu "RP1", prilikom svakog novog pokretanja programa AutoCAD i postavljanja profila AAAA, postravice se radna povrsina "RP1"
Ako na primer pokrenete ArmCAD6 on ce za tekuci profil postaviti ARMCAD6 profil a za tekucu radnu povrsinu (Workspace) postavice onu koja je bila prethodno aktivna. Ako je to bila radna povrsina "RP1" onda ce pri sledecem pokretanju profila ARMCAD6 za tekucu radnu povrsinu postavljati "RP1".
"Problem" je u tome sto ArmCAD u trenutnu radnu povrsinu ali i sve ostale radne povrsine ubacuje parcijalni CUI fajl, odnosno svoje ikone i toolbarove.
Kada ponovo pokrenete AutoCAD sa postavljanjem na profil AAAA, postavice se i radna povrsina od tog profila a to je "RP1". Tu cete videti i ArmCAD-ove ikone i toolbarove. Ako sada uradite UNLOAD od ARMCAD6.CUI fajla (cije vam ikone i toolbarovi ne ttrbaju dok radite sa AAAA profilom, u stvari cete izbrisati menije i toolbarove iz tekuce radne povrsine "RP1".
Prilikom pokretanja ArmCAD-a ciji profil ARMCAD6 takodje koristi radnu povrsinu "RP1", program ce ustanoviti da nema potrebnih toolbarova i menija i pokrenuti proceduru za default inicijalizaciju toolbarova i menija.


Resenje je sledece - nakon instalacije ArmCAD-a 6, napravite novu radnu povrsinu (Workspace) i u njoj podesite polozaj toolbarova i menija. Dok ste u ArmCAd-u radicete sa tim Workspace-om.
Sada, prilikom pokretanja AutoCAD-a sa nekom drugim profilom pokretace se Workspace koji odgovara tom profilu i izmene koje budete tada radili nece se odnositi na Workspace od ArmCAD-a.

Jeste malo komplikovano za objasnjavanje ali nadam se da ste razumeli.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
aleksacavic
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 12:13 pm

Re: Podesavanje profila

Post od aleksacavic »

Ukoliko sam Vas dobro shvatio, radna povrsina (workspace) je ono što sadrži informacije o položaju toolbarova. Profil je nešto što, između ostalog, sadrži ime workspace-a. Workspace je podkategorija profila, isti workspace može da se dodjeli kao defaultni na više profila.
Problem ostaje isti. Ukoliko napravim profil za armcad on zaista sačuva svoj aktivni wokrspace, problem je u tome sto se prilikom podizanja Armcada posle Autocada, koliko ja mogu da vidim, učitava neki profil sa potpuno nepoznate lokacije. To nije onaj profil koji sam ja napravio i exportovao negdje, tek kada "ručno" uvezem moj profil on postane aktivan.
Svako pokretanje Autocada znači da će se za default-ni profil prilikom sledećeg pokretanja ArmCada postaviti profil pod imenom "armcad6". Zašto startup switch /p "imeprofila" ne funkcioniše kod Armcada? Gdje su pohranjene informacije defaultnog profila "armcad6.arg"? Da li ga mogu mjenjati?
Ono što još mogu primjetiti, kada pokrenem armcad, posle autocada, dakle nakon što armcad6.arg postane aktivan (sa defaultnim workspace-om na koji ne mogu da utičem, jer ne mogu da menjam profil kome ne mogu da odredim mjesto skladištenja), ukoliko promjenim samo workspace na onaj u kom sam podesio položaj toolbarova i koji sam vezao za aktivni u nekom mom prilagođenom profilu armcada, on ne utiče na razbacane toolbarove, a ako sam Vas dobro razumio, trebalo bi da ih "poslaže", ukoliko je to informacija sadržana u workspace kategoriji, a ne profilu?
Nadam se da ste razumjeli nešto od ovog, ne znam koliko sam razumno objasnio.
Hvala.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Podesavanje profila

Post od b.milan »

Prilikom instalacije programa ArmCAD, od profila <<Unnamed Profile>> pravi se ARMCAD6 profil tako što se napravi kopija tog profila, kopiji se da ime ARMCAD6 i u taj profil unesu odredjeni podaci i parametri specifični za ArmCAD

Svaki put pri pokretanju ArmCAD-a 6, za tekući profil se posatavlja profil "ARMCAD6"
Sve izmene u korisničkom interfejsu koje želite napraviti u programu ArmCAD 6, morate uraditi u profilu "ARMCAD6".

Podaci o profilu ARMCAD6 se kao i za sve ostale profile, nalaze u Registry bazi. Tek ako izvrsite Izvoz profila (pozivanjem eksplicitne komande u AutoCAD-u) bice napravljen ARG fajl i moći ćete ga koristiti na način kako ste očekivali.

Prilikom pokretanja programa ArmCAD6, program ArmCAD6 proverava postojanje ARMCAD6 meni grupe (to je grupa sa komandama, ikonama, toolbarovima i menijima ArmCAD-a 6). Ta meni grupa bi se trebala nalaziti u Workspace-u koji je u tom trenutku aktivan. Ukoliko u trenutnom Workspace-u nema ARMCAD6 meni grupe, tada ce u tom Workspace- biti napravljena ARMCAD6 meni grupa (što će se videti po tome jer će toolbarovi biti kaskadno postavljeni, u default položaju). Ukoliko u tekućem Workspace-u ima ARMCAD6 meni grupe, neće se ponovo generisati meni grupa i toolbarovi će zadržati svoje prethodno postavljene pozicije.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
aleksacavic
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 12:13 pm

Re: Podesavanje profila

Post od aleksacavic »

Ili Vas ne razumijem ili se ne ponaša kako ste opisali. Prilažem Vam video kao dokaz.
1. Uninstalirao sam potpuno ArmCad, uklonio pri tom sve fajlove (program files, roamnig, profil ArmCad6 iz registry baze), demonstriram u video snimku dalje korake
2. Napravio sam novi workspace za profil <<unnamed profile>>, nazvao sam ga "Armcad"
3. Instaliram ArmCad i pokrecem ga
4. On učitava toolbarove kaskadno po difoltu, pri tome sam postavlja za tekući profil "ARMCAD6" profil, provjeravam da li je učitao očekivani workspace "Armcad"-jeste.
5. Pomjeram jedan od toolbarova i dokujem ga, radi provjere da li pamti novi raspored.
6. Zatvaram Armcad i otvaram ga opet, raspored toolbarova je očekivan, tj nije učitavao opet sve po difoltu.
7. Zatvaram armcad, otvaram autocad. On se pokrece sa profilom AC13 i sa workspaceom "Drafting & Annotation".
8. Provjeravam da li i dalje u drugom workspaceu (onom u kome se ArmCad podize, pod nazivom "Armcad") postoji meni grupa, mjenjanjem workspacea -meni grupa postoji, pojavljuju se toolbarovi
9. Zatvaram autocad, otvaram Armcad, ucitava ispravan workspace, ali ucitava opet meni grupu po difoltu.
https://www.youtube.com/watch?v=C0m87-p ... e=youtu.be
Da li ja u necemu grijesim ili sta se desava?
Hvala na strpljenju
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Podesavanje profila

Post od b.milan »

Imamo mali problem, ne mozemo ni na jednom nasem test racunaru izazvati ponasanje koje ste prikazali.
Da li mozete dati sledecu informaciju:

Izmedju koraka 7 i 8, sa komandle linije AutoCAD-a pokrenite komandu CUI. U dijalogu koji ce se otvoriti, u gornjem levom prozoru, poslednja stavka treba da je "Partial Customization files". Kliknite na znak "+" pored te stavke i proverite da li se medju njima nalazi ARMCAD.
Odmah nakon toga, pokrenite komandu MENULOAD. Da li se u spisku "Loaded customization groups" nalazi i ARMCAD6?


Predlažem da uradite sledeće:
1) pokrenite AutoCAD, preko ikone sa desktopa, bez navodjenja Vašeg profila - dakle pokretanje na "fabrički način"
2) pokrenite komandu "Options" i idite na tab Profiles.
3) postavite za tekući profil profil <<Unnamed profil>> (kliknite na njega pa onda na dugme "Set Current")
4) obrisite profil ARMCAD6
5) izadjite iz dijaloga
6) pokrenite komandu "Cui". U dijalogu koji ce se otvoriti u gornjem levom prozoru , poslednja stavka je "Partial Customization Files". Kliknite na "+" da otvorite i proverite da li se tu nalazi stavka ARMCAD. Ako se nalazi, kliknite desnim klikom miša na stavku ARMCAD6 i iz menija izaberite "Unload ARMCAD6.cui". Kada to obavite, izađite iz AutoCAD-a.
7) sada pokrenite AutoCAD na način kako ste ga pokretali - sa navođenjem imena profila u komandnoj liniji (da postavi za tekući profil - AC13)
8) pokrenite kamandu MENULOAD. Da li se u spisku "Loaded customization groups" nalazi i ARMCAD6? (to je važno da saznamo. Ako se nalazi, onda uradite UNLOAD od te grupe. Nakon toga ćete morati ponovo eksportovati profil AC13 da bi ste napravili novi AC13.ARG fajl koji ne sadrži ARMCAD6 grupu)
9) Pre instalacije ARMCAD-a, OBAVEZNO za tekući profil u AutoCAD-u postavite profil <<Unnamed Profile>>.

Nadam se da ce ovo srediti stvar.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
aleksacavic
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 12:13 pm

Re: Podesavanje profila

Post od aleksacavic »

Hvala Vam na odgovoru.
Problem sam rješio, sada radi kako bi se moglo očekivati.
Uradio sam kako ste savjetovali s tim što se nakon "čišćenja" <<unnamed profile>> profila i podizanja Cada sa AC13 profilom nije riješio problem (opet se ponašao isto), već sam morao napraviti novi profil pa se onda na njega pozvati. Kao da je onaj stari *.arg sadržao u sebi već meni grupu Armcad ili šta već...
Moram reći da i dalje u Autocadu sa AC13 profilom na "menu load" vidim armcad6, takođe vidim ga i u CUI-ju, i ikonice se vrate ukoliko promjenim workspace na onaj koji koristim za Armcad, što je valjda i logično ukoliko su sadržane u okviru workspace-a.
Pokušavam da shvatim suštinu problema zbog evenualnih sličnih situacija u budućnosti. Mozda još nekom bude od koristi pa Vas molim za razjašenjenje nekih pojmova.
Ispravite me ako negdje griješim.
1. Armcad uzima sve podatke od <<unnamed profile>> profila, uključujući i workspace koji je bio aktivan u tom profilu i na njemu formira novi profil ArmCad6 u koji učitava svoje cuistomisation files?
2. Cui fajlovi NE BI trebalo da se pri tome pojave u <<unnamed profile>> profilu? Ili je njihovo učitavanje vezano striktno za workspace, tako da će se učitati u <<unnamed profile>> profilu prilikom njegovog sledećeg podizanja, jer je Armcad u njegov poslednji aktivni workspace ugradio svoje cui fajlove? Ovaj dio mi posebno nije jasan. Koliko vidim u CUI-ju, toolbarovi su vezani za workspace (tu ih mogu i pobrisati), kako ste i vi rekli ako se ne varam. Takođe, nije mi jasan pojam meni grupe, da li je on jednak pojmu Partial customisation files, koliko vidim unload CU files ne brise meni grupu, ali unload meni grupe brise CU files, da li je Cui file podgrupa meni grupe? Load meni gupe iz roaminga vraća i cui i padajući menu.
3.Svaki put kada se pokrene armcad, on provjerava postojanje cui grupe i ukoliko je nema on je učitava se difoltnim vrijednostima i otud problem?
4.Postojanje meni grupe je vezano za aktivni workspace, tj Armcad provjerava da li postoji u aktivnom worspaceu? Ako je to tačno onda mi ništa nije jasno. Valjda je poenta workspacea prilagođavanje Cu fajlova? Ponavljam, Cu fajlovi kao i menu grupa postoje u svim profilima, tj "učitani" su ali se vizealizuju u odnosu na workspace. Takođe ukoliko ja "ručno" unloadujem armcad meni grupu, sledećim podizanjem Armcada on je ne vraća automatski. Ovo kažem zbog toga jer ste me savjetovali da iz mog profila uradim "unload" armcad6 meni grupe, radeći to, ja je unloadujem iz SVIH profila, tj ne pojavljuje se ni u Armcadu po automatizaciji već tek kada je ručn učitam, ali tada se vrati i u čist Cad.
Hvala Vam, nadam se da sam bio bar djelimično jasan
bujica
Postovi: 36
Pridružio se: Sre Jul 08, 2020 12:00 pm

Re: Podesavanje profila

Post od bujica »

Postovani
-pokrenite AutoCAD na način kako ste ga pokretali - sa navođenjem imena profila u komandnoj liniji (da postavi za tekući profil - AC13)
8) pokrenite kamandu MENULOAD. Da li se u spisku "Loaded customization groups" nalazi i ARMCAD6? (to je važno da saznamo. Ako se nalazi, onda uradite UNLOAD od te grupe. Nakon toga ćete morati ponovo eksportovati profil AC13 da bi ste napravili novi AC13.ARG fajl koji ne sadrži ARMCAD6 grupu)
Kako se ove dve tacke rade?
Koji je taj tekuci profil AC13,sa kojim sa komandne linije otvaramo autocad 2016?Gde se on nalazi?Kako sprovesti pravilno ovu tacku
-Kako eksportovati profil AC13 da bi napravili novi AC13.ARG fajl koji ne sadrži ARMCAD6 grupu)
Odgovori