Instalacija Tower 6 na Windows 7

Odgovori
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Instalacija Tower 6 na Windows 7

Post od b.milan »

Za instalaciju programa Tower 6 pod operativnim sistemom Windows 7 potrebno je uraditi sledece:

[INFORMACIJA JE AZURIRANA 01.11.2012. I ODNOSI SE NA BUILD 1420 I NOVIJE VERZIJE TOWER-a 6]

Za instalaciju programa Tower 6 pod operativnim sistemom Windows 7 potrebno je uraditi sledece:

LOKALNA I MREZNA (SERVERSKA) INSTALACIJA

1) Pre nego sto se pokrene Setup.exe za instalaciju programa, programu Setup.exe postaviti administratorska prava. To se radi tako sto se uradi desni klik na Setup.exe, pri cemu ce se otvoriti padajuci meni iz kojeg se izabere "Properties". U tab-u "Compatibility" ukljuci se check-box "Run this program as an Administrator". Nakon toga se moze pokrenuti "Setup.exe" i izvrsiti instalaciju, kao sto bi se i normalno radila.

2) Nakon zavrsene instalacije, potrebno je da se ode u direktorijum gde se program instalirao, pronaci glavni izvrsni faj programa i postaviti mu administratorska prava (barem za prvo njegovo pokretanje) .
To se radi tako sto se uradi desni klik na TowerPro.exe, pri cemu ce se otvoriti padajuci meni iz kojeg se izabere "Properties". U tab-u "Compatibility" ukljuci se check-box "Run this program as an Administrator".
Nakon toga program bi trebao da radi bez problema.

KLIJENTSKA INSTALACIJA

Sve isto kao i za Lokalnu i Mreznu instalaciju. Ne zaboraviti da se nakon instalacije uradi dodeljivanje admin. prava kao sto je opisano u koraku 2.

Nakon toga, program bi trebao da radi.
Last edited by b.milan on Sub Okt 23, 2010 7:02 pm, edited 1 time in total.
danilomar
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 9:21 pm
Lokacija: Postojna, Slovenija

win7 client u mreži winxp

Post od danilomar »

Koje su promene u gornjem postupka kad se radi o postoječi lokalnoj mreži sa XP serverom in clientima XP u primeri, da u postoječu mrezu dodajemo novi client na OS WIN7.

Dali je potrebno instalirati novi hasp driver na sve kliente i server ?
U tom primeru potrebno je najprije raditi uninstall postoječeg hasp drivera ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: win7 client u mreži winxp

Post od b.milan »

danilomar wrote:Koje su promene u gornjem postupka kad se radi o postoječi lokalnoj mreži sa XP serverom in clientima XP u primeri, da u postoječu mrezu dodajemo novi client na OS WIN7.

Dali je potrebno instalirati novi hasp driver na sve kliente i server ?
U tom primeru potrebno je najprije raditi uninstall postoječeg hasp drivera ?
U tom slucaju samo na novom klijentu (Win7) dovoljno je izvrsiti deo iz ovog uputstva - "KLIJENTSKA INSTALACIJA". Na klijentu treba instalirati drajvere, na klijenta treba iskopirati kompletan direktorijum sa servera gde se nalazi serverska(mrezna) instalacija, postavljanje compatibility, itd.., kao sto je opisano.

Na ostalim klijentima i serveru ne bi trebalo da bude potrebe da se bilo sta menja, i oni bi trebalo da nastave da rade kao i ranije.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
danilomar
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 9:21 pm
Lokacija: Postojna, Slovenija

Naslov: win7 client u mreži winxp

Post od danilomar »

Hvala, instalacija tower 6 na win 7 klientu uspela po gornjim uputama.
Još i više, klient se može povezivati do servera i preko interneta, konkretno upotrebili smo MS VPN (pptp).
Smrkonja
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:19 pm

Post od Smrkonja »

Imam problema sa instaliranjem Tower 6 na windows 7 x64

Naime pratio sam sve gore navedene korake ali mi i dalje pojavljuje
HASP not found (-3), Unable to load InstalllAgent.dll

Molim vas pomozite ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Smrkonja wrote:Imam problema sa instaliranjem Tower 6 na windows 7 x64

Naime pratio sam sve gore navedene korake ali mi i dalje pojavljuje
HASP not found (-3), Unable to load InstalllAgent.dll

Molim vas pomozite ?
Mnogo bi bilo brže da ste nam se obratili direktno putem email-a.

Imam nedovoljno informacija da bih bio potpuno siguran o čemu se radi.
Pretpostavljam da se ovde radi o klijentskoj instalaciji i da ste umesto serverskog instalacionog direktorijuma (po default-u na serveru taj direktorijum se zove "C:\Tower 6 Server") na klijentski racunar iskopirali instalacioni direktorijum sa CD-a /interneta i odatle pokrenuli Setup.exe. U tom slučaju program traži ključ u lokalu a ne na mreži, i pošto na tom računaru nema ključa prijavljuje grešku -3.
Znači, jako je bitno da sa servera na klijenta iskopirate serverski instalacioni direktorijum i da taj iskopirani direktorijum iskoristite za klijentsku instalaciju.

Ako je nešto drugo u pitanju obratite nam se emailom.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
mico
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Apr 04, 2011 3:14 pm
Lokacija: Zagreb

Post od mico »

ista stvar mi se događa na windovsima 7 kao i smrkonji, pa bih ja Vas zamolio za pomoć!!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

mico wrote:ista stvar mi se događa na windovsima 7 kao i smrkonji, pa bih ja Vas zamolio za pomoć!!
... a odgovor na Vaše pitanje je potpuno isto kao odgovor koji sam već dao na pitanje kolege smrkonje. :wink:
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
gradjevinac
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 9:25 am

Re: Instalacija Tower 6 na Windows 7

Post od gradjevinac »

Kako da instaliram tower6 na win7 ako instalaciju imam na cd/u? Nije u pitanju nikakva mreza klijenata i servera vec samostalni korisnik.

Molim pomoc!!!!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Instalacija Tower 6 na Windows 7

Post od b.milan »

gradjevinac wrote:Kako da instaliram tower6 na win7 ako instalaciju imam na cd/u? Nije u pitanju nikakva mreza klijenata i servera vec samostalni korisnik.

Molim pomoc!!!!
Samostalni korisnik = LOKALNA INSTALACIJA.

Inace, ako preuzmete sa naseg sajta instalaciju programa necete morati nista posebno da radite - ova uputstva odnosila su se za instalisanje verzije programa Tower 6 starije od Build 1420 (Build broj manji od 1420)
Te starije verzije su imale konflikt sa Windows-om 7.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori