Error DLL 1114

Odgovori
markopuljic
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 4:16 pm

Error DLL 1114

Post od markopuljic »

Poštovani,

Prilikom pokušaja updatea Tower-a sa builda 7520 ( isti problem i sa Armcadom sa verzije A15 na A19) na build 7655 prilikom mrežne instalacije javlja se greška DLL 1114.

Kada pokušamo pokrenuti starije verzije koje su već instalirane na klijentskim računalima, sve radi kao i inače, međutim kada se pokušaju instalirati novi instalacijski paketi nakon uspješne instalacije sentinel-a, instalacija se zaustavlja u sljedećim koracima uz navedenu poruku.

Preuzimanje ključa sa servera funkcionira, što je provjereno na localhost:1947. U izborniku Sentinel keys uredno se pokazuje USB ključ, a kada se pokrenu Tower i Armcad instance uredno se preuzmu licence sa servera.
markopuljic
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 4:16 pm

Re: Error DLL 1114

Post od markopuljic »

Poštovani,

Uspjeli smo riješiti problem sa DLL greškom. Izgleda da se prilikom instalacije pri instalaciji sentinel drivera sami servis u Windowsu resetira. Potrebno je nakon instalacije drivera pričekati minut/dva da se na http://localhost:1947 ključ ponovo pokaže u device izborniku kako bi nastavili instalaciju.

Smatrajte upit riješenim :wink: :wink:
Filip Prcela
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jul 27, 2020 11:29 pm

Re: Error DLL 1114

Post od Filip Prcela »

Kupio sam novi laptop i prilikom instalacije towera izbacuje mi ovaj error, a kad gurnem u usb HASP ključ automatski mi se pojavi plavi ekran..na poslu mi sve normalno radi a na ovom novom laptopu neće, pa mi nije jasno zasto?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Error DLL 1114

Post od b.milan »

Filip Prcela wrote:Kupio sam novi laptop i prilikom instalacije towera izbacuje mi ovaj error, a kad gurnem u usb HASP ključ automatski mi se pojavi plavi ekran..na poslu mi sve normalno radi a na ovom novom laptopu neće, pa mi nije jasno zasto?
Ovo je problem koji je izazvan najnovijim update-om Windowsa- 10 (Version 2004) koji je počeo da se distribuira od maja 2020. godine. Takođe, ova verzija Windows-a izaziva i određene probleme u funkcionisanju Tower-a 7 i Tower-a 8.

Na našem sajtu saad se nalaze Sentinel Hasp drajveri koji su kompatibilni sa ovom verzijom Windowsa a takođe smo na sajt postavili nove Build-ove programa Tower 8 i Tower 7 u kojem su zaobiđeni problemi koje je izazvao Windows 10 Version 2004.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori