Koeficijenti C1,C2, C3

Odgovori
nermin96
Postovi: 20
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 1:38 pm

Koeficijenti C1,C2, C3

Post od nermin96 »

Pozdrav, interesuje me kako Tower određuje koeficijente C1,C2 i C3, naime primjetio sam da za parabolican oblik uzima podatke iz tablice (EC3) ali sta ako oblik opterecenja nije cista parabola (kontinuirani nosaci ) da li onda ide sa omjerom momenata na krajevima (psi koeficijent) i sa ni koeficijentom ili opet uzme iz tablice ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koeficijenti C1,C2, C3

Post od b.milan »

Program ima u sebi ugrađen mehanizam "prepoznavanja" oblika momentnog dijagrama.
Radi se o prilično složenom algoritmu koji za različite pretpostavljene oblike dijagrama (linearni, parabola..) određuje faktor korelacije stvarnog dijagrama (korelacija je obrnuti pojam od odstupanja)
Program kao "prepoznat" oblik dijagrama usvaja onaj tablični oblik dijagrama sa najvećim stepenom korelacije.

U 95% slučajeva program prepoznaje dijagram kako treba a za pokrivanje nekih specificnih i posebnih slucajeva predviđena je mogućnost da korisnik sam unese koeficijente C1, C2 i C3
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
nermin96
Postovi: 20
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 1:38 pm

Re: Koeficijenti C1,C2, C3

Post od nermin96 »

Hvala lijepo, primjetio sam da postoji mogucnost rucnog unosenja ali me interesovalo kako on to radi.

Opet hvala
Odgovori