default T7

Odgovori
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

default T7

Post od Rajko »

Pozdrav,
imam instaliran T6 i T7 i naravno više koristim T7. Međutim kad hocu da otvorim ranije kreirani model u T7 od mi po defailt-u otvara T6. Jedino kad ga pokrenem preko ikonice sa desktopa, pa učitam ranije kreirani model u T7, on tada normalno startuje T7. A bih želio da mi, kao i uvijek ranije, otvara T7 ako sam u njemu radio i tako ga zapamtio!
Može li mi se pomoći?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: default T7

Post od b.milan »

U Windows-u se može podesiti koji program "otvara" koju vrstu fajlova (po ekstenziji fajla)
Za program Tower, radi se o ekstenziji TWP.

Prilikom svake instalacije programa Tower, u Windowsu se postavlja informacija o tome da TWP fajlove otvara Tower (verzija koja se u tom trenutku instalira)

Ako ste prvo instalisali Tower 7 a posle njega Tower 6 - rezultat će biti da je zapamćeno poslednje podešavanje a to je da TWP fajlove otvara Tower 6.

Da bi ste taj problem rešili bez ponovne instalacije programa Tower 7, kliknite desnim klikom miša na bilo koji TWP fajl i iz menija koji će se otvoriti izaberite "Properties" čime će se otvoriti jedan dijalog. U tom dijalogu, pod tab-om "General" imate ispisan podatak koji program otvara TWP fajlove i imate dugme "Change" sa kojim je moguće to promeniti. (u Vašem slučaju pisaće da ga otvara Tower MFC Application i biće sličica od Tower-a 6)
Klikom na to dugme "Change" idete u izbor programa (treba se pozicionirati u direktorijum gde je Tower 7 instalisan i odabrati fajl TowerPro.exe)
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: default T7

Post od Rajko »

Hvala na odgovoru...jasno i jednostavno!
Odgovori