Unošenje novog profila

Odgovori
isins
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Jan 05, 2017 1:02 pm

Unošenje novog profila

Post od isins »

Poštovane kolege imam mali problem.
Zanima me kako mogu da unesem novi čelični profil u bazu profila? S obzirom da se radi o specifičnoj konstrukciji, ne mogu nikako da iskoristim postojeće šeme za formiranje novih profila.
Pokušala sam da nacrtam poprečni presek i povezala ga punim pravougaonim presekom ali kad pustim proračun, ne daje nikakve rezultate za ove profile, već samo za one standardne koje sam uzela iz postojeće baze.
Molim Vas za pomoć.
Hvala
isins
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Jan 05, 2017 1:02 pm

Re: Unošenje novog profila

Post od isins »

Da li mogu dobiti bilo kakav komentar? Hvala.
Danex
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 10:06 pm

Re: Unošenje novog profila

Post od Danex »

Možeš li nam okačiti sliku preseka koji želiš da uneseš?

Ako želiš da uneseš neki profil koji spada u red onih koji su definisani nekim evropskim standardom (I-oblika, HOP,...), to se može lako uraditi tako što prilikom izbora preseka klikneš na komandu "Profili", pa onda "Dodaj" u kategoriji koja te interesuje.

Ako želiš da uneseš presek nepravilnog oblika, koji se ni na koji način ne može dobiti iz Tower-ove biblioteke, a proveri jesi li pregledala celu biblioteku (nesimetrični I preseci, tankozidni,...), onda verovatno moraš da nacrtaš tu gredu/stub/..., iz limova, i da vršiš analizu dobijenih uticaja u svakom pojedinačnom limu. Mislim da ćeš tako dobiti jednako tačne rezultate, kao da si radila i sa linijskim elementima, samo što nećeš moći da izvršiš lako dimenzionisanje u tom slučaju.

Ovo je sve priča za Tower 6, ali mislim da se ništa značajno tu nije promenilo ni u 7-ici.
Odgovori