Nadogradnja beton+čelik

Odgovori
bojana_j
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 4:49 am

Nadogradnja beton+čelik

Post od bojana_j »

Imam neke nedoumice vezane za modalnu analizu za uslove nadogradnje. Naime, projektni zadatak zahteva nadogradnju objekta P+2+Pk (okvirni sistem) sa armirano bet platnima u stepenišnom i liftovskom jezgru koja su, da kažem "nesretno" pozicionirana tako da objekat u 1.tonu ima torziju. Takođe krutosti greda i stubova su maltene identične, tj projektant objekta nije vodio računa o većoj krutosti stubova. Proračun čelične konstrukcije nadogradnje (jedan sprat) je urađen u SAPU i dokazana je nosisvost svih elemenata. Novoprojektovana međuspratna konstrukcija je ab ploča na TR limu (ekvivalet ab ploča d=9cm). U cilju izrade Elaborata procena stabilnosti postojećeg objekta za uslove nadogradnje u Toweru 7 sam uradila model postojeće konstrukcije i konstrukcije sa nadogradnjom, gde sam unela glavne čelične nosače (bez podnih nosača i rožnjača) sa spregovima. Obzirom na dobijene rezultate (torzija 1 ton) pretpostavila sam dodavanje ab elemenata na objektu ali tako da se ne ugrozi funkcionalnost objekta (objekat je u funkciji i investitor ne želi nikakave intervencije unutar objekta). Novi raspored ab elemenata koje je moguće dodati sa nadogradnjom daje 1 ton translaciju po duzoj y osi. Pročitala sam (mislim sve) po forumu gde se pominju parametri i dalje mi nije jasno. Dakle moje pitanje glasi za seizmički proračun objekta na koji način se usvajaju seizm. parametri - faktori krutosti i multiplikator krutosti oslonaca. U finalnoj varijanti ja sam usvojila faktore krutosti na savijanje (za sve elemente ploče, grede, stubove i zidove) 0,01, aksijalno naprezanje elemenata sam ostavila 1, a multiplikator krutosti oslonaca 1000. Takođe me interesuje pomeranja vrha nadograđenog objektam jer dijagram pomeranja mi nema smisla za seizmiku npr po kracem pravcu imam pomeranje ab objekta npr 7-8mm, a pomeranja celika skoro nikakva, za seizmiku u drugom pravcu slucaj je obrnut velika pomeranja čel. konstr a ab skoro da ih nema? Nadam se da niej potpuno konfuzno! Unapred hvala
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nadogradnja beton+čelik

Post od b.milan »

Pitanje koje ste postavili je prilično opšte a opet je vezano za specifični model.
Najbolje je da nam model pošeljete (na: info @ radimpex.rs ) i uz njega napišete u čemu su Vaše nedoumice.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori