Seizmicki izolatori

Odgovori
kemo
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Avg 11, 2015 6:13 pm

Seizmicki izolatori

Post od kemo »

Da li postoji mogucnost modeliranja seizmickog izolatora u vidu dodatne mase na vrhu objekta ? Ako moze neko da mi malo pojasni kako da to uradim, il da mi posalje neki primjer. :D
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Seizmicki izolatori

Post od b.milan »

To bi eventualno moglo da se proračuna programom Tower koristeći postupak direktne dinamičke analize.
Moguće je modeliranje mase pri vrhu objekta koja je sa ostatkom konstrukcije povezana nekakvim linearnim oprugama i štapovima.
Kažem eventualno jer bi se modeliranje povezanosti te balansirajuće mase sa ostatkom konstrukcije moralo izvesti koristeći elemente sa linearnim ponasanjem (vezni elementi ne mogu imati nelinearno ponašanje)
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
dundjer
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 05, 2019 9:48 am

Re: Seizmicki izolatori

Post od dundjer »

Postoji li mogućnost modelovanja viskoznih,frikcionih prigušivača-dampera kao i elastomernih ležišta? U T8?
https://t.me/pump_upp
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Seizmicki izolatori

Post od b.milan »

Od u Tower-u 8, Build-a 8446, u funkciju računskog spektra je uveden modifikator koji zavisi od stepena prigušenja.
Ako se poznaje stepen prigušenja koje prave prigušivači (na nivou cele konstrukcije) biće moguće modeliranje i seizmički proračun koje će to prigušenje uzeti u obzir.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori