Labilnost modela kod sustava sa stabilizacijom vl. štpovima

Odgovori
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Labilnost modela kod sustava sa stabilizacijom vl. štpovima

Post od Tarnik »

Poštovani g.Milane,
Dokazujem postojeću halu s čeličnim lučnim rešetkastim nosačima. Model mi je prilikom postavke dijagonala stabilizacije na vlačne elemente davao rezultat kako je labilan. Isti model izrađen u SCIA Enigeneer prolazio je bez greške.
Ima li nešto što mi promiće, odnosno, na što bih trebao paziti?
Također, predlažem kako bi bilo zgodno da napravite dodatni modul za proračun složenih (sastavljenih)čeličnih elemenata...pa ga i naplatite.
Naime, morao sam vaditi rezne sile za pojedina opterećenja za svaki od složenih elemenata i ubacivao ih SAAS designer (Mecha tools). Trajalo je godinama. Kako sam taj Mecha tools platio samo 100-tinjak dolara, vjerujem kako bih platio i Vama proširenje Vašeg programa s modulom za proračun složenih elemenata.
Hvala,
Armko
Postovi: 16
Pridružio se: Čet Avg 29, 2013 10:39 pm

Re: Labilnost modela kod sustava sa stabilizacijom vl. štpov

Post od Armko »

Da meni se isti problem javljao. Stvar je u tome što te vlačne dijagonale kod djelovanja gravitacijskog opterećenja (ne mogu preuzeti tlak) te ih se u prvoj iteraciji isključuje te se zato javlja labilnost. Potrebno je unijeti aksijalnu vlačnu silu u zatege (sniženjem temperature ili centričnim naprezanjem) veću od onog tlaka koji se javlja kod stalnog opteećenja. Onda bi model trebao raditi.

Iako sam i ja probao to tako rješiti ostali su mi neki veliki pomaci kod dijagonala (također labilnost) ali se model provrtio i dao razumne rezultate u svim elementima (osim tih pomaka).
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: Labilnost modela kod sustava sa stabilizacijom vl. štpov

Post od thenightrider »

Dijagonale modelirajte samo da prenose vlačnu silu i provedite proračun po TII.
LP
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Re: Labilnost modela kod sustava sa stabilizacijom vl. štpov

Post od Tarnik »

thenightrider wrote:Dijagonale modelirajte samo da prenose vlačnu silu i provedite proračun po TII.
LP
Ma je'l?
Poštovani kolega, pročitajte post pa vidite kako je to i rezultat vlačnih elemenata i TII.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: Labilnost modela kod sustava sa stabilizacijom vl. štpov

Post od thenightrider »

Sretno onda dalje..
Odgovori