Modeliranje tla

Odgovori
e_Mil
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 05, 2014 2:22 pm

Modeliranje tla

Post od e_Mil »

Molim Vas da li postoji neko objašnjenje za modeliranje tla i gdje mogu naći torturial ili slični i da li mi neko može objasnit ako idem da postavljanje liniski -površinski oslonaca ako izračunam odnos dopušteni napona i slijeganja u kojim jedinicam unosim KR1 KR2..KR3
Unaprijed hvala
Armko
Postovi: 16
Pridružio se: Čet Avg 29, 2013 10:39 pm

Re: Modeliranje tla

Post od Armko »

Krutost površinskih unosiš u kN/m3 a linijskih u kN/m2. tj ako imaš linijski oslonac to bi bili trakasti temelji onda krutost moraš pomnožiti sa širinom temelja tj kN/m3 x m=kN/m2. Winklerov koeficijent je ustvari naprezanje kroz pomak tj ako za naprezanje od 500kN/m2 očekuješ pomak temelja od 1 cm onda je krutost 500/0,01=50000kN/m3
e_Mil
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 05, 2014 2:22 pm

Re: Modeliranje tla

Post od e_Mil »

Armko wrote:Krutost površinskih unosiš u kN/m3 a linijskih u kN/m2. tj ako imaš linijski oslonac to bi bili trakasti temelji onda krutost moraš pomnožiti sa širinom temelja tj kN/m3 x m=kN/m2. Winklerov koeficijent je ustvari naprezanje kroz pomak tj ako za naprezanje od 500kN/m2 očekuješ pomak temelja od 1 cm onda je krutost 500/0,01=50000kN/m3
Hvala na odgovoru "trakasti temelji onda krutost moraš pomnožiti sa širinom temelja tj kN/m3 x m=kN/m2" da li se ovo radi bez obzira što sam mu dao širinu u boxsu ispod ali me prvenstveno zanima da li cu mu upisati u boxsu iznad 50000 (kN/m3) pa šta god on pretvori poslije da li mu je to ekvivalentno?
Odgovori