Komb. Opterecenja

Odgovori
DGI
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:55 am

Komb. Opterecenja

Post od DGI »

Zdravo,
Dali kombinacije:
1.2g+2.1p
1.9g+2.1p

Trebamo izgenerirati rucno, i tako dimenzionisati sa njim sve preseke(sto treba i ne treba) ili program sam iskoristi iste kombinacije,Kad se javi potreba za iste u preseke za kojih e potrebno koristiti kombinacije.
Ja recimo za stubove dodajem ove kombinacije rucno i radim komplet semu plus ova dva!
Dok za grede, ploce i temelje ih ne koristim od razloga da su skoro nemerodavne, jer kod grede ea<3.00%o se i ne desava!
Razlog zaso pitam ovo jer revident mi trazi ove kombinacije u sve betonske preseke, a to je dosta posla da se sve predimenzionise, za nesto sto nema svrhei logicnosti?
Pa ako program sam generise ove kombinacije kad su iste merodavne, bi mi pomoglo oko odgovora, jer nemam pravo zalbe ili diskusije, moram postapiti zabeleskama bez razlike koliko bile logicne ili ne!
Pozz i hvala!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Komb. Opterecenja

Post od b.milan »

Ako koristite šemu kombinovanja onda ne treba da ručno dodajete kombinaciju 1.9g + 2.1p zato što program automatski, na osnovu proračunate dilatacije, kombinaciju 1.6g + 1.8p interpolira do 1.9g + 2.1p.
Sasvim je uobicajeno da se u izestaju dimenzionisanja kao merodavna kombinacija ispiše ovako nešto: 1.82g + 2.03p
To je posledica interpolacije parcijalnih koeficijenata.

Sto se tice kombinacije 1.2g+2.1p njena izvorna kombinacija je 1g+1.8p koja se interpolira do 1.2g+2.1p na isti način kao što je prethodno opisano. Kombinacija 1g+1.8p je sastavni deo kompletne šeme kombinovanja.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
DGI
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:55 am

Re: Komb. Opterecenja

Post od DGI »

Hvala puno na odgovoru.
Bitni podatak sam propustio,a to je da moras ipak generirati kombinacije automatski.
Da bih bile uzete u obzir ova dva tipa kombinacija opterecenja.
Zasto sam pokusavo neki primer, ali jas sam sam ubacivao kombinacije.
Sto znaci zakljucak je, da je najbolje koristiti atumatski generirane kombinacije.
Pozdrav i Hvala.
Odgovori