Unos podataka za Poluprostor.

Odgovori
DGI
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:55 am

Unos podataka za Poluprostor.

Post od DGI »

Zdravo zanima me kako unosite podatke u poluprostora.
1. Od geomehanickog elaborata dobijamo karakteristike busotina od najvise tacke terena - recimo teren kota 0.00m.
2. Objekat je recimo ukopan jedan nivo - Podrum -3.06m. ( od kote +/-0.00m na objekat).

E sad moje pitanje je sledec>
Jas sam unosio podatke poluprostora od najvise tacke terena. Odnosno kote (0.00m Teren = -0.50m Objekat) sve do kote -10.16m. I na taj nacin obuhvatim sve slojeve koje su prikazane u geomehaniki.
Kad uradim proracun i pokusam da ocitam rezultate (obejkat je sa temelnim stopama u sredini i okolo sa temelnim trakama).Prostor u podrumu je uspunjen sa sloevima koje sam prethodno definirao. Kao da program ne konta da to je tlo koj je otstranjeno.

Dali se treba definirati poluprostor od donje ivice temelja, a na taj nacin izbacite slojeve iznad?
Jas sam pokusao obe varijante, ali ipak dobijam enormne velicine!
1. Odnosno kako je korektno modelirati sa poluprostorom?
2. Dobijam velike koncentracije - naprezanja konstrukcije? (-1200 - +900kn/m2).

Ako je neko uradio nesto konkretno bio bih zahvalan za pomoc.
Pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Unos podataka za Poluprostor.

Post od b.milan »

Šta se nalazi u podrumu, na podu, između temeljnih traka i stopa ? Verovatno neka ploča koja se oslanja na tlo (površinski oslonac). Izostavili ste tu ploču i program je pravilno zaključio da na mestu gde nema oslonaca ide do vrha. Program ne može sam zaključiti da li ste u tlu iskopali rupu i u nju stavili stopu za stub ili ste iskopali veliku jamu sa prostorom za ceo podrum.
U programu Tower 7 se modeliranje temeljne jame vrši povrčinskim osloncima.

U svakiom slučaju, ako imate nedoumice, putem e-maila (info@radimpex.rs) nam možete poslati model (ulazni fajl, ekstenzija twp) pa ćemo moći pružiti konkretniju pomoć.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori